5+ osvědčených triků jak se můžete snadno a rychle zbavit mravenců!

Teplé počasí znamená spoustu času na venkově, či na chalupě, grilování s rodinou a přáteli, báječné dlouhé hodiny denního světla a… invaze mravenců. Mravenci dobře vědí, jak zničit piknik, a jsou docela sehraní, když se vkrádají do Vaší kuchyně.

Dnes Vám proto poradíme spolehlivé a geniální způsoby, jak se vypořádat s mravenci, ať již žijete s těmito šestinohými škůdci, nebo pokud se jim snažíte zabránit v tom, aby Vám teprve způsobili spoušť ve Vašem životě. Podívejte se na níže uvedené rady a zbavte se jich jednou pro vždy.

Užitečné tipy jak se zbavit mravenců

  1. Než vyhodíte plechovky od sladkých limonád, vymyjte je. Mravence tak nebude přitahovat cukr, který na stěnách plechovek ulpívá.
  2. Příště piknikový stůl podložte čtyřmi nádobami s vodou. Mravenci nejsou schopni překonat tuto vodní překážku.
  3. Kajenský pepř také můžete nasypat pod dveře a do oken. Je to fantastický odpuzovač. Když Vás trápí mraveniště, nalijte vodu s kajenským pepřem přímo do něj.
  4. Ocet mravence nezabije, ale zmate ho. Když na mravence kápnete ocet, bude spěchat hned do svého útočiště k ostatním mravencům. Díky octu tak vystopujete, kde se mravenci vyskytují.
  5. Když mravence vystopujete, pak už musíte zlikvidovat jejich mraveniště. Vpouštějte do něj vodu přímo zahradní hadicí po dobu deseti minut, nebo jej spařte vroucí vodou.
  6. Zabezpečte svůj prostor. Naplňte rozprašovač směsí octa, vodou a tekutého mýdla. Pak rozstříkejte směs všude tam, kde jste mravence zaregistrovali.

Sdílejte tyhle geniální triky jak se zbavit mravenců i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit!

zdroj: simplemost.com