6 fantastických triků jak správně pečovat o odkvetlou orchidej – geniální nápady!

O orchidejích už bylo napsáno mnoho. Něco se spolehlivě osvědčilo, něco jiného si své fanoušky nenašlo. Chcete-li však získat orchidej, která odolá času a bude neustále plná květů, potom si přečtěte následující tipy pro péči o orchideje.

I kdybyste nehodlali naše rady ihned vyzkoušet, protože zrovna Vaší orchidejce se daří krásně, ponechte si je v záloze, můžou se Vám hodit.

 1. Nepřesazujte
  Všimli jste si, že se v květinářství i v obchodech, orchideje vždy prodávají v průhledných květináčích? Není to náhoda. Kořeny orchideje potřebují hodně světla. Proto je v žádném případě nepřesazujte, když si je přinesete domů. V původním květináči a se stejnou kůrou (zeminou), je můžete nechat až 2 roky.
 2. Zalévejte správně
  Orchidej zalévejte jednou za 5-7 dní. V zimě stačí jednou za 10 dní. Nejvíce doporučovaná metoda je ponořit orchidej na 5 minut do vody a poté nechat okapat. Zabráníte hnilobě. Orchideje špatně snáší kohoutkovou vodu. Vždy se vyvarujte toho, aby bylo vlhké středové srdce orchideje.
 3. Světlo
  Umístěte orchidej na místo, které je hodně světlé. Ideálně do slunného pokoje s balkonem. Nedávejte však rostlinu na přímé slunce. Snadno se spálí. 4. Tak jako ostatní rostliny, potřebují i orchideje dostatečnou výživu. Na trhu je dnes široký výběr speciálních hnojiv pro orchideje, a to jak pro hnojení klasickou zálivkou, tak pro hnojení postřikem na list. V období vegetačního klidu (pokud je) hnojení omezíme, po přesazení nehnojíme zhruba 8 týdnů.
 4. Přesazování
  Uchopte orchidej ze spodu za listy a jemně ji vytáhněte. Dávejte pozor na kořeny, které vyčuhují nad směs. Po vyndání z nádoby, rostlinu opatrně uchopte a zaléváním odstraňte veškerou hmotu z prostoru mezi kořeny. Vodou zalévejte do posledních zbytků starého substrátu. Zbavte rostlinu starých a suchých kořenů. Připravte si nový květináč, který by měl být o něco větší, než předchozí. Nejlépe o cca 2-3 cm a zasaďte.
 5. Vždy, když je potřeba, zbavte orchidej uhnilých kořenů. Ty orchidej pouze zatěžují.

Sdílejte tyhle super nápady jak pečovat o odkvetlou orchidej i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: bidista.com