6+ geniálních triků jak snadno vyčistit celou Vaší domácnosti za pár minut!

Jarní úklid je velmi často nepříjemnou záležitostí, kterou si jen málokdo užívá. Úklid si ale můžete velmi usnadnit pomocí různých vychytávek. A právě takové si v dnešním článku ukážeme. Některé nápady jsou geniální pro svou jednoduchost. Bakterie a špína ulpívá tam, kde byste možná ani nečekali.

Náš dnešní seznam Vás tak prakticky navede k tomu, co je opravdu potřeba uklidit. Díky našemu dnešnímu článku tak úklid zvládnete za pár minut.

Tipy na úklid Vaší domácnosti

 1. Koště
  Abyste domů opět nezanesli různé bakterie, štětiny koštěte po každém úklidu namočte do dezinfekčního přípravku.
 2. Umyvadlo
  Na znečištěné umyvadlo jsou běžné prostředky krátké. Použijte proto jedlou sodu. Posypte mokrý povrch umyvadla sodou a vydrhněte houbou.
 3. Sporák
  Obzvláště plynové hořáky bývají silně znečištěny. Posypte je proto opět jedlou sodou, nechte 20 minut působit a poté vydrhněte.
 4. Rozkládací pohovka a čalouněný nábytek
  Posypte znečištěný, čalouněný nábytek pracím prášek a poté zasypte jedlou sodou. Vyčistěte suchou houbou a vysajte.
 5. Čištění koberce
  Odneste koberec, který potřebujete vyčistit, na dvůr, nebo na terasu. Nejlépe na přímé slunce. Pořádně namočte, umístěte pak čisticí prostředek na skvrny a nechte několik hodin působit. Vyčistěte hrubým kartáčem a opláchněte velkým množstvím vody. Rozložte na plot nebo zábradlí terasy tak, aby mohl pořádně vyschnout.
 6. Polštáře
  K praní polštářů přidejte také dezinfekční prostředek a vyperte na šetrný program. Pak znovu bez dezinfekce a na klasický program. Poté dejte uschnout na slunce.

Sdílejte tyhle super nápady na úklid domácnosti i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit!

zdroj: kreativoldal.hu