7 vyzkoušených triků, díky kterým budou Vaše muškáty krásně zdravé a rozkvetlé!

České domácnosti jsou domovem nádherně rostlých muškátů. A není divu. V Česku mají muškáty ideální podmínky. Tyhle podmínky jim můžete dopřát i Vy, u Vás doma. A není to vůbec složité.
My Vám proto dnes představíme 7 tipů, které Vaše muškáty oživí. Budete mile překvapeni výsledky, kterých s těmito tipy dosáhnete!

Když si uvědomíte základní potřeby muškátů, odvděčí se Vám nádhernými květy a bujným kvetením. Co je tedy potřeba udělat?

 1. Slunce
  Muškáty milují, když jsou půl dne na slunci a půl dne ve stínu.
 2. Potřebují místo
  Je velmi důležité, aby nebyly příliš stísněné. Pokud máte balkon, který je dlouhý asi 1 m, nepokládejte na něj více než 3-4 květiny.
 3. Výživa
  Nikdy nezapomínejte na správnou výživu, pokud chcete mít po celou dobu muškáty plné květů a zdraví. Pro muškáty jsou k dostání speciální výživy. Neexperimentujte a zkuste je.
 4. Včasné zavlažování
  Když je léto horké a suché, je nezbytně nutné, abyste zavlažovali každý den. Je rozumné dávat jim vodu brzy ráno nebo večer.
 5. Správné odvodnění
  Stejně jako u většiny rostlin, ani pro muškáty není vhodná stojatá voda. Proto je více nž žádoucí, aby měl květináč dostatek odvodňovacích otvorů.
 6. Podpora kvetení
  Není nic krásnějšího, než když je rostlina plná silných stonků a květů. Proto pravidelně muškáty zbavujte uschlých částí a poničených květů.
 7. Péče v zimě
  V zimě není u muškátů důvod ke stresu. Stačí je přemístit do světlé místnosti, kde je kolem 10 stupňů, a méně, ale pravidelně je zalévat. Také znovu muškáty osvobodit od zažloutlých a suchých částí.

Sdílejte tenhle super trik, díky kterému Vám muškáty pokvetou jako nikdy předtím i s Vašimi přáteli! Určitě se jim bude také hodit! 

zdroj: tudasfaja.com