9 překvapivých způsobů jak využít papírové ubrousky! Neměli jste tušení, že je to možné!

Papírové ručníky – věc, která existuje v každé domácnosti. I tak mnoho žen nedá v domácnosti dopustit na běžné látkové ručníky a papírové ručníky tak zůstanou ležet na polici jako záložní varianta.

Připravili jsme pro Vás proto výběr těch nejlepších tipů na používání papírových ručníků. Od této chvíle nedáte na papírové ubrousky dopustit.


Tipy na využití papírových ubrousků
1

Uchovejte čerstvost bylinkám

Pokud máte bylinky uskladněny venku, uložte je do vlhkého papírového ručníku. Jsou-li ale uloženy v chladničce, pak použijte na zábal suchý papírový ručník.

Zbavte se přebytečného tuku v jídle

Pokud Vám ujela ruka, co se tuku např. ve vývaru týče, papírový ručník je snadnou pomocí. Než začnete vývar cedit, položte na dno cedníku či síta právě papírový ubrousek.

Čerstvý chléb

Než vložíte chléb do mrazáku, obtočte jej nejdříve papírovým ručníkem. Po rozmrazení si uchová křehkost.

Zbavte se skvrn

Pokud se na nějakém povrchu objevily nežádoucí skvrny např. od voskovek, stačí na ně pouze přiložit papírový ubrousek a ten přežehlit žehličkou, nastavenou na nízkou teplotu.

Čistá mikrovlnná trouba

Pokud do mikrovlnné trouby vkládáte třeba slaninu, zabalte nejdříve plátky do papírového ubrousku. Vaše mikrovlnka tak zůstane zaručeně čistá.

Kávový filtr

Pokud nemáte po ruce kávový filtr, nebo ten původní již dosloužil, opět Vám pomůže papírový ubrousek.
2

Čisté maso

Před vařením očistěte maso např. od krve papírovým ručníkem.

Čistá láhev od oleje

Láhev od oleje bývá často mastná a nepříjemná na dotek. Obmotejte proto láhev ručníkem a zafixujte gumičkou.

Domácí odličovač

Neutrácejte zbytečně za napuštěné odličovací tampony. Nebo za odličovací mléka. Vytvořte si jednoduše osvěžující odličovač doma pomocí papírové utěrky. Rozřízněte papírovou roli v půlce. Do plastové nádoby kulatého tvaru nalejte čistou vodu, do které přidáte libovolné ingredience. Např. pár kapek kokosového, nebo olivového oleje. Můžete přidat i odličovač makeupu. Půlku role vložte do nádoby. Až role nasaje veškerou tekutinu odstraňte z jejího středu kartonovou výstuž. Poté uložte takto vytvořený odličovač do chladu. Vydrží Vám několik týdnů.

Sdílejte geniální tipy na využití papírových ubrousků i s vašimi přáteli! Určitě se jim budou hodit!

zdroj: sovkusom.ru