Aviváž jen na praní? Omyl! Geniální způsoby jak využít aviváž ve Vaší domácnosti!

Myslíte si, že aviváž může udělat skvělou službu jedině Vašemu prádlu? Omyl. Dnes Vám ukážeme sedm užitečných tipů, díky kterým zjistíte, že aviváž se nemusí zdaleka používat jen a výhradně na praní prádla. Objevte s námi vlastnosti a použití aviváže, na které přišly přímo ženy po celém světě. Jak?

V momentě, kdy nebylo nic jiného po ruce, odvedla aviváž fantastickou práci. Budete opravdu mile překvapeni.

 1. Lesklá okna
  Nepotřebujete speciální prostředky na leštění a mytí oken. Stačí, když do teplé vody přidáte trochu aviváže a máte čistá i perfektně lesklá okna na dlouhou dobu. Můžete použít i na mytí oken v autě.
 2. Mastné fleky a nábytek jako nový
  Mastný povlak na kuchyňské lince, otisky na zárubních, fleky na dveřích – to vše můžete jednoduše a rychle vyčistit pomocí aviváže. Postupujte stejně jako v předešlém případě – aviváž a teplá voda.
 3. Potahy v autě
  Objevil se na sedadle v autě flek? V aviváži máte skvělého trik, jako skvrnu odstranit. Smíchejte ji s teplou vodou v poměru 1: 4 a vyčistíte znečištěné místo.
 4. Koupelna
  Pokud chcete, aby Vaše dlaždičky získaly nepřekonatelný lesk a vypadaly skutečně jako nové, smíchejte aviváž s vodou v poměru 1: 2 a potom očistěte čistým hadříkem.
 5. Podlaha
  Aviváž rozzáří i Vaši plovoucí nebo PVC podlahu. Stačí, když ji přidáte do teplé vody namísto běžného prostředku na mytí podlah. Ztracený lesk je zpět jako lusknutím prstu.
 6. Zaseknutý zip
  Pokud se Vám zasekl zip, sáhněte opět po aviváži. Stačí, když nakapete několik kapek přímo na zip a pomalu ho rozpohybujete.
 7. Staré tapety
  Pokud plánujete nové tapety, ale máte strach, že se budou kousky starých tapet trhat a oddělovat jen velmi těžko, tento trik se vyplatí znát. Namíchejte si směs aviváže a vody v poměru 1: 1, přelijte do láhve s rozprašovačem a nastříkejte na tapety. Nechte chvíli odstát a pak půjde strhávání tapet jedna radost.

Sdílejte tyhle super nápady jak využít obyčejnou aviváž i s vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit!

zdroj: justcoolidea.ru