Až ho příště uvidíte v obchodě musíte si ho koupit! Geniální triky jak využít sprej WD-40 v domácností!

V každé domácnosti existuje mnoho různých prostředků. Každý prostředek je na jednotlivou fázi a část úklidu. Jsou to prostředky na celkové čištění, mytí nádobí, čištění koberců, odstraňování skvrn z různých povrchů atd. Možná, že jste doposud nevěděli, jakým univerzálním způsobem funguje olejový sprej WD-40.

Dříve byl samozřejmě hojně využíván pouze v průmyslovém sektoru, ale nemusíte se mu bránit, ani co se domácnosti týče. Dokladem toho je fakt, že dnes jej seženete v každém supermarketu. Tento sprej zvládne odstranit spoustu nepříjemností, které můžou u Vás doma nastat. Pojďme si je přiblížit.


Tipy na využití spreje WD-40 v domácnosti
1

Skvrny na koberci

Skvrny z koberce jednoduše odstraníte tímto sprejem, který je na olejové bázi. Stačí jej aplikovat na skvrnu a poté začistit suchým hadříkem.

Odpudí ptáky i hmyz

Obtěžuje Vás ptactvo a hmyz? Stačí místo, kde se často tito znepřijemňovatelé vyskytují potřísnit sprejem. Nesnesou totiž jeho vůni. Zbavíte se jich tak jednou pro vždy.

Vodotěsné boty

Tento sprej nepropustí ani kapku. Obzvláště v zimě oceníte tuto vlastnost olejového spreje. Aplikujte jej na boty. Přebytek jednoduše otřete do ubrousku. Určitě to ale nezkoušejte na semišových botách.

Odstraňuje lepidlo

Potřebujete li nějakou nádobu, či jiný povrch, zbavit etikety, nebo zbytku lepidla, použijte sprej. Aplikujte na zanesené místo a otřete houbičkou.
2

Náhrada nemrznoucí směsi

Počasí neovlivníme. Avšak to, jestli se budete půl hodiny muset věnovat zamrzlému oknu u auta, ano. Naneste sprej na okno a zajistěte si tak sklo bez námrazy.

Vodní kámen a usazeniny

V koupelně můžeme mezi dlaždicemi často objevit nevzhledné usazeniny, vodní kámen, nebo dokonce plíseň. Opět stačí na postižená místa nanést sprej a poté opláchnout vlažným proudem vody.

Nůžky bez rzi

Nůžky časem zatuhnou, nebo se na nich objeví rez. Pomůže Vám WD sprej.
4

Malůvky na stěnách

Pokud doma máte malé děti, jistě Vám tato výzdoba stěn není cizí. Naneste sprej na znečištěné místo a otřete suchým hadříkem. Mějte však na paměti, že sprej je opravdu olejové struktury. Proto se toto odstranění hodí spíše pro lesklejší povrchy.

Prstýnek

Pokud zápasíte s prstýnkem, který se nechce hnout, pomozte si WD sprejem. Stačí pár kapek a prstýnek je dole.

Žvýkačka ve vlasech

Když už tato situace nastane, je velmi svízelná. Naneste trochu oleje na místo, kam se nešťastná žvýkačka dostala. Po chvíli Vám půjde z vlasů odstranit a vyčesat. Buďte však při odstraňování velmi opatrní a chraňte si oči i ústa.

Sdílejte geniální triky na využití obyčejného spreje WD-40 i s vašimi přáteli! Určitě se jim budou hodit!

zdroj: takprosto.cc