Brambory se dají využít nejen v kuchyni! Geniální triky jak je využít netradičním způsobem!

V dnešním článku si společně ukážeme, že brambory se dají využít nejen v kuchyni na vaření! Budete jistě velmi mile překvapení tím kolika praktickými a zároveň netradičními způsoby se dají obyčejné brambory využít!

Tyhle tipy se budou hodit každému! Brambory dokáží mnohem věcí než si myslíte! 

 1. Odstraňují rez
  Brambory obsahují speciální kyselinu, která doslova rozpouští korozi. Stačí, když brambory nakrájíte na plátky a pak s nimi potíráte zrezivělá místa. Nechte působit dvě hodiny a umyjte klasickým prostředkem na nádobí.
 2. Leštění stříbrných výrobků 
  Jak obnovit lesk stříbra? Známe odpověď. S pomocí brambor! Vše, co potřebujete, abyste viděli svůj vlastní odraz ve stříbrných lžících, je vařit několik brambor ve slupce a výsledný vývar použijete jako čistič.
 3. Leštění kožených bot 
  Brambory jsou schopny leštit nejen stříbrné předměty, ale také představují malý zázrak pro oblíbený pár Vašich kožených bot. Stačí pouze rozkrojit bramboru napůl a vnitřek aplikovat na povrch bot. Vzniknou mapy a boty se budou zdát ještě více špinavé. Nelekněte se. Stačí je vyleštit jakýmkoliv hadříkem, nebo papírovým ubrouskem.
 4. Náhrada za plast
  Náš redaktor byl překvapen, když v obchodě viděl keramický škrob. Jak se ukázalo, je to ideální materiál pro výrobu ekologicky šetrného jednorázového nádobí.
 5. Kruhy pod očima
  Rychlý rytmus života vede k neustálé únavě a i proto jsou častým problémem kruhy pod očima. Vezměte dva plátky brambor, položte je na oči a nechte 20-25 minut. Pak omyjte vlažnou vodou. Můžete provádět, kolikrát jen během týdne chcete.
 6. Péče o pleť
  Ukazuje se, že brambory obsahují látky, které účinně bojují proti akné, mastnému lesku a proti ucpaným pórům. Brambory rozmělníme mixérem a výslednou kaši položíme na obličej jako masku. Masku umyjte po 10-15 minutách. Kůže bude zářivá, hladká a rafinovaná.
 7. Barevné fotografie
  Dávní fotografové používali mikroskopické granule škrobu, barvily je vícebarevným nátěrem a získaly jako výsledek světelné filtry, které vytvořily barevné fotografie. Tento proces se nazýval autochrom.
 8. Přírodní baterie
  Všichni si pamatujeme úžasný školní experiment, kdy s pomocí běžných brambor bylo možné rozsvítit pár žárovek. Samozřejmě s pomocí brambor nebude možné nastartovat motor auta, ale realizovat pár takových experimentů s dětmi rozhodně stojí za to!

Sdílejte tyhle geniální triky jak využít brambory netradičním způsobem i s vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit!

zdroj: primewow.ru