Geniální trik jak si doma vypěstovat vánoční kaktus a jak o něj správně pečovat!

Je to téměř neuvěřitelné, že existuje kaktus bez trní a nelíbí se mu slunce, jen voda – je to vánoční kaktus. Dobře operovávaný kaktus může být ozdobou jakéhokoliv domova. Výsledky kterých dosáhnete Vás mile překvapí!

Pokud chcete, aby měl nespočet květů a byl ozdobou, musíte však při jeho péči dodržovat některá určitá pravidla.

Péče o vánoční kaktus

  1. Vánoční kaktus se v jižním a západním klimatu necítí dobře, protože jej silné světlo může spálit. Příznivá teplota tento kaktus je 15 stupňů.
  2. V létě kaktus můžeme mít na balkoně nebo na terase, protože potřebuje vzduch, ale nezapomeňte ho zalévat každý den.
  3. Vánoční kaktus je sofistikovaná rostlina, která by neměla být přemisťována z místa na místo. Nejlepší bude, když nebudete květináč ani otáčet.
  4. Na jaře vyžaduje hnojivo, ale je třeba použít pouze polovinu dávky na štítku. V létě květy aktivně rostou, v letní sezoně je tudíž nutné hnojení každé dva měsíce. Od září nebudeme dále hnojit až do jara.
  5. Vánoční kaktus přesazujte na konci února. Je velmi důležité, aby mladé kaktusy byly přesazovaný každý rok a starší by měly být přesazovány jednou za 5 let. Zvolte si pro něj široký, ale ne příliš vysoký květináč.
  6. Umístěte vánoční kaktus do světlé místnosti, ale nevystavujte přímému slunci. Pořádně zalijte. Když vánoční kaktus začne kvést, zalévejte jej méně často. Na konci března začne vegetace, tak jej postavte na jeho obvyklé místo a postupujte opět podle pokynů uvedených v předchozích řádcích.

Sdílejte tenhle jednoduchý test i s vašimi přáteli! Určitě se jim bude také líbit! Do komentářů nám napište, jak moc na Vás výsledek sedí!

zdroj: bidista.com