Geniální trik jak vyprat běžný i péřový polštář tím nejjednoušším způsobem!

Ač se to nezdá, v našem ložním prádle na nás může číhat velké nebezpečí, aniž bychom si to vůbec uvědomovali. Roztoči a různé nečistoty, které se zejména v polštářích nacházejí. V dnešním článků Vám ukážeme jak polštář správně vyprat.

Ukážeme si celkem dvě metody jednu pro běžný polštář a druhou pro péřový! 

Budeme potřebovat

  • 1 polévková lžíce pracího prášku
  • 1 polévková lžíce prostředku na nádobí
  • 1 polévková lžíce bělidla

Jak vyprat běžný polštář?

  1. Podívejte se, zda je polštář péřový nebo syntetický. Podívejte se na štítek. Může se na něm nacházet návod, jak ho prát v pračce. Obecně platí, že všechny polštáře jsou vhodné pro praní v pračce. Problém nastane tehdy, když je polštář naplněn pohankovými slupkami. Odstraňte z něj povlak a přidejte do pračky výše uvedené ingredience.
  2. Zapněte si pračku s horkou teplotou praní, jak to je uvedeno u štítku polštáře. Pokud nemá žádný štítek, zvolte praní s průměrnou teplotou. Doporučujeme vypnout odstřeďování! Po vyprání polštář vyždímejte rukama a zabalte ho ručníku, aby vsákl přebytečnou vlhkost. Dále ho vysušte horizontálně, například na šňůře nebo v sušičce. Výsledkem je čistý a sněhobílý polštář.Jak vyprat péřový polštář?

  1. Vytvořte si z gázy 3 pytle z několika vrstev. Odstraňte povlak a polštář rozpárajte. Vytáhněte z něj peří. To si rozdělte do 3 částí a rozložte ho do 3 gázových sáčků.
  2. Kapsy zašijte a zavažte nití. Vložte je na dno teplé vody s přípravkem na praní vlny. Sáčky dobře promáchejte – během posedného máchání přidejte změkčovač vody. Důkladně kapsy vyždímejte. V zimě je sušte na radiátoru a v létě nejlépe na slunci. Jednou za čas jej obraťte, aby se dokázaly zcela vysušit.
  3. Když je peří úplně suché, rozprostřete na zem plachtu, opatrně vyjměte peří ze sáčků a přemístěte je do nového polštáře. Zašijte ho a naneste na něj čistý povlak. Peří rozptýlené po místnosti zlikvidujte vysavačem.

Sdílejte tenhle geniální způsob vyprat polštáře ve Vaší domácnosti i s vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit!

zdroj: poleznoznati.com