Geniální triky, díky kterým Vám kupovaná orchidej pokvete krásně po celý rok!

V dnešním článku si názorně ukážeme, jak docílit toho, aby nám orchidej kvetla po celý rok. Orchidej najdeme na parapetech většiny domácností a jsou většinou doménou a chloubou žen. Ne všichni ale mají to štěstí, co se úspěchu kvetení týče a jejich orchidej má svou hlavu.

Chřadne a odkvétá. Jak tomu zabránit? To se v následujících řádcích dozvíte.

 1. Zkontrolujte stáří rostliny
  Stáří orchideje určíte s jistotou tak, že spočítáte výhony. Dospělé orchideje by jich měly mít 5-8.
 2. S orchidejí nehýbejte
  Určete orchideji své světlé místo a dále s ní nehýbejte. Přemísťování pro ni znamená značný stres. Rostlinka má ráda světlo. Na to nezapomeňte.
 3. Mějte pod kontrolou kořeny
  Kořeny orchidejí se musí krásně zelenat. Pravidelně tento stav kontrolujte. Vůbec nejlepší variantou jsou průhledné květináče.
 4. Postarejte se o kvalitní osvětlení
  Orchidej potřebuje opravdu dostatek světla. Vyžaduje 10-12 hodinový přísun slunečního světla. Pokud jej nemá, přestane rodit další výhonky. V zimních dnech si proto pomozte zářivkami, které umístěte nad rostliny.
 5. Teplotní rozdíl
  Orchidej příznivě reaguje na rozdíl mezi denními a nočními teplotami. Teplota, která je rostlince zajištěna, by měla být o 5-6 stupňů nižší, než byla v průběhu dne. Samozřejmě, že např. v zimě je složité takovéto podmínky zajistit. Od pozdního jara do začátku podzimu mohou být orchideje umístěny ve venkovním prostředí. V zimě často větrejte. Pozor však na průvan, o ten orchideje rozhodně nestojí.
 6. Správné zalévání
  Samozřejmě, že nejideálnější zálivkou by byl déšť. Orchidej však i tak nikdy nesmíte zalévat vodou z kohoutku. Chlor, který je ve vodě obsažen může lehce kořeny orchideje spálit. Vodu tudíž vždy převařte.
 7. Průhledný květináč
  Dohlédněte na to, aby orchidej opravdu byla, kvůli kořenům, v průhledném květináči.

Sdílejte tyhle geniální triky, díky kterým Vám orchidej pokvete po celý i s vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit!

zdroj: ketkes.com