Geniální triky jak můžete v domácnosti využít obyčejný kokosový olej!

Kokosový olej je dnes stále vyhledávanější. Je skutečně obtížné najít jinou další surovinu, která by byla tak bohatým zdrojem využití ať už jde o krásu, vaření, či domácnost. My vám dnes představíme úžasné tipy na využiti kokosového oleje a věříme, že si jej okamžitě oblíbíte a už s bez něj neobejdete. Uvidíte, že jeho blahodárnosti velmi rychle propadnete!

Tento olej seženete v jakémkoliv specializovaném obchodě, či lékárně. Skládá se totiž ze specifických mastných kyselin, které se štěpí jinak, než ostatní tuky. Při snížené teplotě olej ztuhne a naopak při teplé nabude kapalnou konzistenci. To nemění nic na faktu, že vlastnosti oleje zůstávají stejné.

 

 1. Péče o vlasy
  Použití kokosového oleje je skvělý způsob, jak pečovat o vlasy. Budou poddajnější a přestanou se Vám třepit konečky. Smíchejte kokosový olej s medem, aplikujte na vlasy a nechte působit 40 minut. Masku opláchněte normálním šamponem. Masáž hlavy a kůže kokosovým olejem pomůže zbavit se lupů a zabránit jejich znovuobjevení.
 2. Péče o pleť
  Kokosový olej hydratuje, vyživuje a dodává pleti barvu a lesk. Stačí rozmíchat trochu oleje s jedlou sodou. Aplikujte na pokožku obličeje jemnými krouživými pohyby a trochu masírujte. Poté obličej opláchněte teplou vodou.
 3. Péče o paty
  Kokosový olej je výborným prostředkem proti suchosti a tvrdnutí pokožky. Stačí si jej nanést na paty a okamžitě uvidíte výsledek.
 4. Péče o rty
  Kokosový olej je vynikající alternativou k balzámu z drogerie. Stačí smíchat kokosový olej a třtinový cukr.
 5. Péče o tělo
  Jedním z nejúčinnějších a nejjednodušších způsobů, jak dát kůži těla do pořádku, je vytvořit směs kokosového oleje, soli nebo hnědého cukru. Chcete-li zvlhčit pokožku, můžete přidat kokosový olej do vody při koupání.
 6. Odstraňovač make-upu
  Po použití běžných odličovačů pokožka často pne. Abyste tomu předešli, použijte kokosový olej. Nechte olej 5 minut působit a pak stačí odlíčit tvář vlhkým hadříkem.

 7. Prevence vrásek
  Kokosový olej – účinný prostředek proti vráskám a je vynikající alternativou drahých krémů a sér proti stárnutí. Vše, co je zapotřebí, je dát trochu oleje na kůži kolem očí a jemně masírovat.
 8. Spálení sluncem
  Pokud místo krásného jednotného opálení máte spáleniny, aplikujte na spálenou kůži kokosový olej. Snižuje podráždění, hydratuje pokožku a minimalizuje loupání.
 9. Péče o nohy
  Pokud chcete, aby nohy vypadaly nejen pěstěně, ale také aby byly zdravé, používejte kokosový olej. Zklidní pokožku, ale také působí jako deodorant a antiseptikum. Abyste se lépe vyrovnali s nepříjemným zápachem nohou, přidejte do kokosového oleje několik kapek oleje z čajovníku.
 10. Péče o řasy
  Kokosový olej má dobrý účinek na stav řas. Dodává jim pružnost, měkkost a výrazně je zahustí. Použijte trochu oleje na řasy před spaním.
 11. Odstranění žvýkačky
  S pomocí kokosového oleje je možné ze z jakéhokoliv povrchu, včetně koberců a dokonce i vlasů spolehlivě žvýkačku odstranit.
 12. Péče o dřevěné potřeby a nábytek
  Kokosový olej – vynikající nástroj pro péči o všechny dřevěné výrobky, včetně kuchyňských doplňků (řezací desky, lžíce, vařečky) a nábytku. Efektivní dezinfekce a ochrana před vysycháním.
 13. Čištění kovových předmětů
  Pro inovaci poškozených kovových předmětů a odstranění rzi použijte kokosový olej.
 14. Vrzání dveří
  Unavuje Vás vrzání dveří? Namažte panty kokosovým olejem.
 15. Zaseknutý zip
  Jak rychle řešit situaci, pokud před odchodem nemůžete rozepnout sako nebo tašku? Použijte na zip trochu kokosového oleje a problém se vyřeší.
 16. Přísada do čaje nebo kávy
  Přidejte několik kapek kokosového oleje do svého ranního nápoje. Tento olej je dobrým sladidlem a může sloužit jako vynikající náhražka cukru nebo medu.
 17. Příprava smažených pokrmů
  Pokuste se vyměnit obvyklý slunečnicový olej za kokosový. Neuvolňuje škodlivé látky do pokrmu, protože se nepřipaluje.
 18. Zálivka na saláty
  Kokosový olej nejenže dodá Vašemu salátu zvláštní chuť, ale také Vám pomůže lépe absorbovat vitamíny ze zeleniny
 19. Vynikající smoothies
  Pokud se cítíte unaveni a pomalí, připravte si energickou bombu. Hlavní věcí je přidat čajovou lžičku kokosového oleje.
 20. Pečení
  Jednou z výhod kokosového oleje je schopnost ho používat k pečení prakticky všech druhů pečiva, jejichž recept zahrnuje rostlinné tuky.

Sdílejte geniální triky na využití kokosového oleje i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: sovkusom.ru