Geniální triky jak neponičit orchidej a správně o ní pečovat!

Každá z nás to zná. Naše oblíbené punčochy se začnou trhat přesně v momentě, kdy to nejméně potřebujeme. Sáhnete pro ně do svého šuplíku, natahujete na nohy, a co nevidíte? Oko velké, jako dům. Takhle na ulici rozhodně vyrazit nemůžete. A punčošky celkově nevydrží vůbec dlouho.

Proto Vám dnes ukážeme, jak se dají ještě velmi efektivně využít. Mrkněte do galerie a přesvědčte se sami o tom, co se dá z punčoch ještě vykouzlit.

 1. Správný věk orchideje
  To, že si o orchideji myslíte, že je mladá a silná, ještě není zárukou úspěchu a že taková opravdu je. I přesto, že hodnotíme především květy, jsou důležité i listy. Měly by být sytě zelené a neporušené. Optimální počet květů, je maximálně 5-8. Tento počet je ukazatelem vitality.
 2. Neměňte místo
  Orchidej má v oblibě teplé a slunné umístění. Nejlepší je s ní vůbec nehýbat a nepřemisťovat. Pokud i přesto máte v plánu její umístění změnit, dbejte na to, aby její nové místo bylo nejlépe opět u okna, které je umístěno na stejnou stranu, jako předchozí.
 3. Průhledný květináč
  Orchidej musí být bezpodmínečně umístěna v průhledném obalu. Její kořeny by rychle v neprůhledném květináči uhynuly.
 4. Nejdůležitější je slunce
  Sluneční paprsky přímo ovlivňují její rozkvět. Potřebují bezpodmínečně 12 hodin denního světla. Bez slunce se jí rozhodně dařit nebude. V zimních měsících, kdy není tolik světla, je nutné orchideji dosvěcovat. Nejlépe speciální lampou. Jde o bílé světlo. Jiné světlo orchideji pouze uškodí a může poškodit její povrchovou strukturu.
 5. Neumisťujte ji vedle ovoce
  Udržujte kvetoucí orchidej co nejdále od ovoce! Zralé ovoce uvolňuje etylenový plyn, který je pro orchidej devastující.
 6. Teplotní rozdíl
  Mírný rozdíl teplot napomáhá orchidejím a jejich růstu. Rozdíl denních a nočních teplot by měl být 5-6 stupňů. Od konce jara až do začátku podzimu může být orchidejka umístěná klidně i venku. Během zimy by měla být umístěná do místnosti, ale chladnější. Ne vytopené.
 7. Zalévání
  Zalévání orchidejí je téměř rituál. Zalévat by se měla vždy v případě, že její půda už je důkladně suchá. Pro orchidej je ideální dešťová voda. Tou však těžko někdo rostlinu bude zalévat. Vodu, kterou chystáte orchidej zalít, nejdříve převařte.

Sdílejte tyhle super nápady jak pečovat o orchidej a nepoškodit jí i s vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit!

zdroj: tudasfaja.com