Geniální triky jak se zbavit škrábanců na jakémkoli povrchu tím nejjednodušším způsobem!

Neexistuje povrch, který by nebylo možné vyčistit. Každý povrch má své vlastnosti a proto je dobré vědět, jak konkrétní povrch čistit a čím. My Vám dnes ukážeme rovnou 9 tipů, díky kterým si poradíte s každou plochou. Ať už jde o stůl, či o brýle.

Přesvědčte se sami a projděte si naši galerii těchto užitečných rad. Budete je potřebovat.

 1. Sklíčka brýlí
  Naneste na škrábance neabrazivní pastu (bez tvrdých částeček) a 10 s krouživými pohyby přejíždějte po sklíčku jemným hadříkem. Pokud jsou škrábance hlubší, proces opakujte. Pak klasicky omyjte.
 2. Poškrábaný porcelán
  Zasypte škrábance jemným, čisticím práškem a vydrhněte suchou houbou. Pak otřete papírovou utěrkou.
 3. Škrábance na autě
  Vyčistěte místo v okolí rýhy pomocí mýdlové vody a hadříku. Oblepte poškozenou část lepicí páskou (ohraničíte okolí), brusným papírem v kombinaci s mýdlovou vodou vyhlaďte a opracujte škrábanec, nakonec použijte leštěnku a vosk.
 4. Okopané lodičky
  Stačí vzít vatovou tyčinku, namočit ji do vazelíny a přetřít škrábance.
 5. Obrazovka telefonu
  Zase zubní pasta. Naneste malé množství normální zubní pasty na čistý měkký hadřík. Pastu jemně vmasírujte krouživými pohyby do škrábanců. Poté otřete mírně navlhčeným hadříkem, abyste se zbavili pasty.
 6. Kožené boty
  Zkuste si vzít nějaký rostlinný, nebo dětský olej a naneste ho na poškrábaný povrch pomocí vatového tampónu. Olej zapracujte do povrchu kruhovými pohyby a nechte jej uschnout. Zbytky oleje otřete čistým hadříkem. V případě potřeby opakujte postup.
 7. Palubní deska
  Vše, co budete potřebovat, je olivový olej a papírové ručníky. Nalijte dostatek olivového oleje na papírový ručník. Rozetřete po postiženém místě. Pak otřete znovu suchým papírovým ručníkem.
 8. Mramorový povrch
  Rýhy stačí obrousit, včetně jejich okolí, do roviny. Přikápněte trochu tekutého mýdla a přitlačte. Nakonec důkladně omyjte vodou.
 9. Dřevěné povrchy
  Skvělý pomocník je odvar ze skořápek. Stačí přetřít, nechat chvíli působit a pak zvlčeným hadříkem otřít. Můžete také zkusit zředěný jó, nebo majonézu

Sdílejte tyhle báječný triky jak se zbavit škrábanců i s vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit!

zdroj: tiphero.com