Geniální způsob, díky kterému Vaše orchidej přežije zimu a dál krásně pokvete!

Během zimní sezóny je třeba orchideje zavlažovat méně často. Jsou zpravidla zavlažovány každých 10 dní, mluvíme li o zimních měsících. Největší chyba, kterou můžeme udělat je, když nenecháme přebytečnou vodu dostatečně odtéct. V létě máme ve zvyku orchidej namočit v průhledném květináči a pak ji vrátit do květináče zdobného.

Letní teploty dokážou vodu vysušit. V zimě proto tento způsob není vhodný. Kořeny pak velmi rychle uhnívají a orchideji se celkově nedaří.

Postup

  1. Nejlepší metodou zavlažování pro orchidej v zimě, je nalít přímo do květináče, trošku vlažné vody. Květináč umístěte na mřížku, aby přebytečná voda mohla volně okapávat.
  2. Orchideje nemusíte z parapetu stěhovat. Pokud je okno dobře izolované, nevadí to.
  3. V zimních měsících je vzduch často vysušený kvůli vytápění. V případě, že orchidej je na okenním parapetu, umístěte misku s vodou na radiátor. Voda, která se odpařuje, vzduch zvlhčuje a to orchideji jednoznačně prospívá. Pokud otevřeme okno, přemístěte rostlinu do jiné místnosti, aby nezmrzla. Pak, až se teplota v místnosti vrátí k normálu, vraťte ji zpět.
  4. Protože v zimě je méně světla, je důležité, aby byly žaluzie před orchidejí vždy roztaženy. V zimních měsících ji nepřesazujte. Pokud je to nutné, nechte přesazení na jaro.
  5. Při dodržování těchto postupů Vaše orchidej přežije zimu bez sebemenší újmy a dál krásně pokvete.

Sdílejte tenhle jednoduchý triky jak pečovat o orchidej i s vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit!

zdroj: ketkes.com