Geniální způsob jak můžete pěstovat jahody snadno na svém balkoně!

Pěstování ovoce a zeleniny nemají v oblibě jen zahrádkáři. Patříte i Vy mezi milovníky čerstvých rostlin, ovoce a zeleniny? Jste však bez zahrádky? Nevadí. Dnes Vám ukážeme skvělý způsob, jak pěstovat a sklízet vlastní bohatou úrodu jahod i bez zahrádky.

Můžete díky našim tipům vyzkoušet velmi levný, pohodlný a efektivní způsob pěstování jahod. Inspirujte se ještě dnes.

Pěstovaní jahod

 1. Jahodový žlab
  Tento nápad zvládne hravě realizovat každý. Žlaby, nebo můžeme říkat i okapy, můžete umístit na jakékoliv možné místo. Naplňte ho jednoduše půdou, nechte mezi sazenicemi rozestupy 15 cm a připevněte žlab na slunné místo
 2. Jahody v plastových barelech
  Jediné, co potřebujete je sud, půda a sazenice, které zasadíte nad sebe. Musíte jen vyvrtat do sudu otvory. Vždy 30 cm rozestupy mezi jednotlivými řadami. Otvory musí mít průměr 7 cm a rozestupy v jedné řadě 25 cm. Pár otvorů vyvrtejte také do dna sudu, aby se půda mohla zbavovat přebytečné půdy. Teď potřebujete silnější PVC trubku, která je stejně dlouhá jako barel. Zasypávejte půdou a až se dostanete k prvnímu patru, přicházejí na řadu sazenice.
 3. Dřevěné pyramidy
  Vyrobíte si pyramidu přesně tak, jak vidíte na obrázku. Potřebujete pár kůlů a výživnou půdu. Pokud se Vám to zdá složité, můžete zvolit klidně také obdélníkový tvar. Nemusí jí zákonitě o pyramidu.
 4. PVC trubky
  Vertikální výsadba je u jahod velmi oblíbená. Postupovat budete úplně stejně jako v případě plastového barelu.
 5. Jahody v květináči
  Nejjednodušší způsob, kdy potřebujete pouze květináči o hloubce alespoň 30 cm. Nezapomeňte však na odvodňovací otvory ve dně.

Sdílejte tenhle super tipy jak pěstovat můžete jahody na balkoně i s přáteli! Určitě se jim budou také hodit!

zdroj: ketkes.com