Geniální způsob jak si doma vypěstovat své vlastní kiwi! Mnohem lepší než to kupované!

Věděli jste, že kiwi obsahuje podstatně více vitamínu C, než citrony? Ano, je to tak. A to není zdaleka jeho jediná zdravá stránka. Podstatně normalizuje srážlivost krve, výrazně snižuje riziko rakovinových onemocnění a obzvláště blahodárný vliv má kiwi na trávicí systém.

Ale kupované kiwi mnohdy nenaplňuje naše očekávání, co se chuti týče. A proto Vám dnes ukážeme, jak si vypěstovat kvalitní kiwi bez pesticidů a plné šťavnaté chuti. Je to ohromně jednoduché.

Postup

  1. Na samotném začátku si vyberte zralé plody bez viditelných kazů, oloupejte je a rozmačkejte na hladkou kaši. Zalijte je vodou a chviličku povařte. Semínka se tak snadno dostanou na povrch a ty je potřeba důkladně vybrat.
  2. Přesně tato semínka několikrát propláchněte pomocí kuchyňského sítka. Nechte důkladně vyschnout po dobu 2-4 hodin. Zabalte je do vaty a dejte na dno misky.

  3. Zalijte vodou tak, aby se při naklonění nevylila. Přikryjte vše fólií a nechte na teplém slunném místě 7-10 dnů. To už se objeví první klíčky.
  4. Když začnou semínka klíčit, přesaďte je do květináče. Do hlíny udělejte 5-10mm důlek a do každého vložte 2-3 semínka.
  5. Pak je zasypte tenkou vrstvou zeminy, zalijte, přikryjte fólií a dejte na teplé slunné místo. První výhonky se objeví už po 3-6 dnech.

  6. Když rostliny dosáhnou výšky 10-12cm, přesaďte je do jednotlivých květináčů a pravidelně zavlažujte. Kiwi je vysoce odolné proti chladu, takže je časem můžeme zasadit do zahrady.
  7. V zimě ale snižte frekvenci zavlažování tak na jedno zalití během 2-3 týdnů.

Sdílejte tenhle geniální trik jak si vypěstovat své vlastní kiwi i s Vašimi přáteli! Určitě se jim bude také hodit! 

zdroj: tudasfaja.com