Geniální způsob jak zbavit podlahu v domácnosti škrábanců! Bude vypadat jako nová!

Když máte v bytě parkety, pak určitě víte, že časem a každodenním používáním se na nich podepíše zub času. Než se pouštět do jejich revitalizace, to snad raději nové. Dnes Vám proto ukážeme tu nejjednodušší cestu, jak je oživit, ale moc se nenadřít. Protože když jde o parkety, je to vždy pěkná fuška.

Pokud se právě na takovou obnovu chystáte, rady zkušeného profesionála se Vám právě teď budou velmi dobře hodit.

  1. Co pomůže na škrábance, matnost a odřeniny
    Stačí, když na parketách vytvoříte ochranný povlak a budou na dalších 20 – 30 let chráněny před drobnými poškozeními a ztrátou lesku. Doporučuje se epoxidový nebo akrylový lak. Suché jsou během jednoho dne a dodají podlaze bezchybný lesk na celé roky. Pokud jsou na podlaze jen drobné škrábance, nátěr je překryje, pokud však jde o hlubší škrábance či rýhy, před natíráním je ošetřete speciální pastou, kterou zakoupíte v každém obchodě se stavebním materiálem. Vezměte si s sebou fotografii parket nebo vzorek, abyste přesně trefili do barvy.

  2. Proti vrzání
    Opotřebováním začnou parkety vrzat. Nejdříve je třeba změřit hladinu vlhkosti vzduchu v místnosti – je-li více než 60%, bohužel tato situace se již nedá zvrátit a bude se jen zhoršovat. Jediným řešením je tedy výměna. Pokud je však vlhkost nižší, odstraňte lišty a zkontrolujte dilatační klíny – vytvářejí mezery mezi podlahou a stěnou – pokud volně plavou a v prostoru je v podstatě už nic nedrží, je třeba vyměnit je. Nové klíny je třeba dostat co nejhlouběji, aby byly co nejpevnější. Každý den je tlačte hlouběji a hlouběji, až nakonec vrzání úplně přestane. Pokud jste objevili velké mezery mezi parketami v prostoru, vložte mezi ně malé klíny.
  3. Zvlněné parkety
    Tento problém lze vyřešit pouze tehdy, jestliže podlaha nebyla zcela zatopená a od incidentu neuplynulo více než 14 dní. Po uplynutí této doby se ve dřevě velmi pravděpodobně rozšíří plíseň a je třeba použít prostředky proti tomuto problému. Postupujete tak, že na místo směřujete proud horkého vzduchu z fénu po dobu 90 minut. Po uplynutí této doby na tuto část podlahy okamžitě položte látku a umístěte závaží o váze 10 kg na metr čtvereční. Po jednom dni můžete závaží odstranit a podlaha bude opět jako nová a krásně rovná, bez známek zvlnění.

Sdílejte tyhle tipy, díky kterým budou Vaše parkety vypadat jako nové s přáteli! Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: vkurselife.com