Geniální způsob jak si doma na balkoně pěstovat své vlastní jahody! Je to snadné!

V létě si určitě všichni nejvíce pochutnáváme na jahodách. Čekáme na ně celý rok, a když se pak první jahody na pultech objeví, zajásáme. Taky se nemůžete dočkat, až zase přijde jahodová sezóna?

Abyste však nemuseli netrpělivě přešlapovat ve frontě na čerstvé jahůdky, ukážeme Vám dnes tip a návod na způsob, díky kterému si můžete vypěstovat domácí jahody na vlastním balkoně. Pro tento vertikální styl, který zabírá minimum místa, se najde místo na každém sebemenším balkonku.

Postup

  1. Pokud navíc máte balkon prosluněný a teplý, úrodu máte na sto procent jistou. Můžete také využít kterýkoliv roh zahrádky, který jen leží ladem skladem. Vyrobit si vlastní, vertikální záhonek není nijak složité a už vůbec ne nákladné. Pusťte se rovnou do toho.

  2. Čím vyšší Váš balkon je, tím je pro úrodu větší prostor. Také zavlažování bude snadnější. V horkých dnech totiž snadno dochází k vyschnutí.
  3. Do PVC širší trubky vyvrtáme vrtačkou otvory. Trubku uzavřeme nějakou koncovkou, dovnitř zasuneme provizorní zavlažovací trubku a dno zasypeme vrstvou štěrku. Pokud volíte možnost bez zavlažovacího systému, zařídí to za Vás sama matka příroda.

  4. Potom postupně přisypeme zeminu a PVC trubku vsadíme do velkého květináče, truhlíku nebo plastového boxu.
  5. Pak už se stačí jen ujistit, že vertikální záhon máte dobře zafixován.

Sdílejte tenhle geniální způsob jak si doma pěstovat své vlastní jahody i s vašimi přáteli! Určitě se jim bude také hodit!

zdroj: tudasfaja.com