Geniální způsob jak si doma vytvořit z obyčejných voskovek překrásnou svíčku!

Jste milovníci svíček? Obzvláště těch barevných? Pak si dnes přijdete naprosto na své. Napadlo by Vás, jak jednoduché je vytvořit si vlastní svíčku, podle svých představ? Teď Vám to ukážeme. Příprava je dokonale snadné a výsledek je ohromující.

Nebudete moct od svíčky odtrhnout oči. A to vše navíc vznikne jen pomocí voskovek.

Ingredients

  • voskovky
  • Zbytky bílých svíček
  • Papírové kelímky
  • Knot
  • Starou lžičku, nebo vařečku na míchání

Postup

  1. Vosk ze svíček rozdrťte na menší kousky. Trochu vosku dáme do papírových pohárků a roztavíme v mikrovlnce, případně můžeme na roztavení použít vodní lázeň.
  2. Připravíme si skleněnou nádobku, kterou jsme pro svíčku vybrali. Umístíme do ní knot. Knot zalijeme základním voskem. Počkáme, až zaschne a bude držet na svém místě.
  3. Nyní vytvoříme první vrstvu barvy. Trochu vosku opět dáme do papírového kelímku a přidáme i kousky voskovek jedné barvy. Vložíme na chvíli do mikrovlnky a poté promícháme a obě hmoty propojíme.
  4. Barevný vosk nalijeme na základní vosk.  Chcete-li vytvořit zajímavý vzor, nakloňte sklenici a počkejte, dokud vosk zaschne. Takto pokračujeme, dokud nevytvoříme tolik vrstev, kolik chceme ve sklenici mít.

Sdílejte tenhle super kreativní nápad jak si vytvořit svíčku z obyčejných voskovek i s vašimi přáteli! Určitě se jim bude také líbit!

zdroj: tudasfaja.com