Geniální způsob jak vyčistit špinavé koberec ve Vaší domácnosti – vypadá jako nový!

Zašlé hrnce, pánve a jiné nádobí. Tento problém zná téměř každý. Dnes Vám proto přinášíme zajímavý tip na domácí čisticí prostředek, který nahradí celou polici s domácími chemikáliemi. Je velmi účinný a zároveň bezpečný. Dokonce neškodí životnímu prostředí tak, jako je tomu u kupovaných čisticích prostředků.

Ušetřete velkou sumu peněz, kterou byste museli vynaložit na speciální čistidla. Vděčné Vám bude životní prostředí, Vaše peněženka i staré nádobí, které se opět bude blýskat jako nové.

 1. Čerstvé skvrny
  Pokud se na koberci objeví nová, mokrá skvrna, použijte na ni sůl. Posypte ji a vyčistěte vlhkým hadříkem. Pokud je skvrna suchá, vysušte ji fénem a až poté vyčistěte vlhkým hadříkem.
 2. Pach
  Stačí smíchat kypřící prášek, či jedlou sodu s éterickým olejem. Vůni si vyberete podle sebe. Nechte působit 2 hodiny a poté vysajte. Vůně vonného oleje kobercem prostoupí a místnosti se dále žádný pach již nebude týkat.
 3. Oživení starého koberce
  Uvařte zelený čas a ten poté pomocí rozprašovače střídmě nastříkejte na starý koberec. Dále vydrhněte kartáčem. Není potřeba dále sušit.
 4. Staré skvrny
  Na staré skvrny zabírá káva. Uvařenou sedlinu kávy (množství si určete sami, podle intenzity skvrny) smíchejte s 2 litry vody. Nastříkejte a vydrhněte houbičkou. Je možné, že proces budete muset opakovat několikrát, ale skvrna nakonec zmizí. Vytrvejte.
 5. Obnova barev
  Stačí smíchat zhruba 250 ml octa s trochou vody a zapracovat do koberce (hadříkem). Poté nechat proschnout. Pokud se bojíte zápachu, můžete opět použít vonný olej dle Vaší představy.

Sdílejte tenhle geniální nápad na čištění koberců i s Vašimi přáteli! Určitě se jim bude také hodit! 

zdroj: otletdivak.hu