Jednoduchý trik na odstranění zápachu z čerstvě vypraných ručníků!

Nechali jste někdy ručníky v pračce přes noc (nebo ještě hůř, pár dnů) poté, co jste je vyprali? Toto se párkrát stalo každému. I tomu, kdo tvrdí, že ne. Jednoduše na vytáhnutí nevyšel čas, nebo jste dokonce zapomněli. Pokud se to tedy stalo i Vám, pak víte, že jejich vůně nepřipomínala zrovna fialky. Jedná se o jeden z nejodolnějších pachů, které ve tkanině ulpívá. Rozšíří se nejen do celé pračky, ale také do celé koupelny. Je to vlastně pach vlhkosti a bakterií.

Existuje řešení, které může pomoci v boji se zápachem plísně. Zatuchlé ručníky tento trik vyčistí a eliminuje zápach hluboko ve vláknech. Na tento trik potřebujete pouze ocet a kypřící prášek na pečení, které jistě máte doma a po ruce!

Budeme potřebovat

  • 1 šálek octa
  • ½ balíčku kypřícího prášku
  • Horká voda

Postup

  1. Dejte zaprané a zapáchající ručníky do pračky a naplňte horkou vodou. Nejlepším způsob je, když vodu nejdřív sami uvaříte a pak ji nalijete rovnou do bubnu pračky.
  2. Pak přidejte do bubnu šálek octa a ručníky běžně vyperte. Po dokončení cyklu nechte ručníky v pračce a opět naplňte vodou a půlkou balíčku kypřícího prášku. Projeďte druhý cyklus.
  3. Nakonec nechte ručníky důkladně uschnout. Ať už v sušičce, nebo na prádelní šňůře. Pokud nebudete úspěšní, celý proces znovu zopakujte. Spolehlivě zabere.

Sdílejte tenhle geniální trik na odstranění zápachu z čerstvě vypraných ručníků i s vašimi přáteli! Určitě se jim bude také hodit!

zdroj: tiphero.com