Mastnota a zaschlé nečistoty z digestoře zmizí ihned! Tipy na vyčištění Vaší kuchyně!

Jen málo lidí těší úklid kuchyně. Neustálé čištění digestoře, lednice a mytí dlaždic spíš přivádí většinu žen k šílenství, zdržuje je a rozhodně se v tom nevyžívají. Budete velmi mile překvapeni výsledky, kterých dosáhnete s těmito geniálními tipy!

V této edici proto najdete několik domácích triků, které vám pomohou vyčistit i takovou špínu, kterou jste už, milé dámy, považovaly za neodstranitelnou. Vaše kuchyně bude díky těmto trikům zářit čistotou.

 

Geniální tipy na vyčištění kuchyně

  1. Odstranit mastnotu z výfukových mříží mohou být během pryč 15 minut! Chcete-li toho docílit, musíte nejprve odstranit mřížku. Poté, ji namočit na 15 minut do roztoku vody, soli a kyseliny citronové (na 1 litr vody budete potřebovat 4 lžíce soli a 3 čajové lžičky kyseliny citrónové). Pokud mastnotu neodstraníte tímto způsobem, pak mřížku v roztoku vařte.
  2. Každý majitel varné plotýnky zná tu věčně se opakující situaci, kdy se na ní usazují zbytky všeho možného, ač někdy opravdu ani nechápe, z čeho. Na vyčištění plotýnky postačí trocha sody a vlhká houba. Chvilku plotýnku drhněte a pak jen zbytky setřete hadříkem. Bude jako nová.

  3. Pokud se chcete zbavit zápachu, který se neustále vrací a chladničku zároveň pořádně vydezinfikovat, připravte si roztok z octa a vody ve stejném poměru. Také můžete sáhnout po amoniaku. Vnitřek chladničky vyčistěte roztokem amoniaku, potom však bezpodmínečně musíte nechat interiér ledničky den větrat.
  4. Mixér a usazeniny, které se v něm časem objeví, jsou také hudbou minulosti. Do misek nalijte obyčejnou vodu a pár kapek prostředku na nádobí. Misky dejte zpět do robota a spusťte jej. Takovým způsobem vyčistíte každé zákoutí, do kterého byste se jinak nedostali.
  5. Mlýnek na kávu se dá použít také na umletí celých koření. Éterické oleje se v mlýnku časem smísí a vy pak nevíte, zda pijete kávu nebo kořeněnou hořkou vodu. Na neutralizaci pachů je perfektní hrst suché rýže. Nasypte ji do mlýnku a rozemelte na prášek. Absorbuje všechno, co v mlýnku nemá co dělat. Krásně jej pročistí.

  6. V případě zápachu z odpadkového koše, si připravte směs vody, ledu a octa ve stejném poměru. Nalijte ho do nádoby, a až se led rozpustí, opláchněte vše teplou vodu. Po zápachu nebude ani památky
  7. Porcelán umí být zoufale zašlý. Smíchejte ocet a sůl ve stejném poměru a potřete směsí takto špinavý porcelán. Porcelán do směsi ponořte. Po 30 minutách ho vytáhněte a opláchněte.

Sdílejte tenhle geniální triky na vyčištění kuchyně i s vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit!

zdroj: mirputeshestvij.mediasole.ru