Mléčný dort se smetanou a fantastickou chutí připravený za 15 minut bez pečení!

Dnes si ukážeme luxusní mléčný dort se smetanou. Vypadá božsky a v ústech přímo taje. Vzhledově dort vypadá, že k jeho přípravě potřebujete zlaté ruce mistra cukráře, ale opak je pravdou. Tento dort je tak jednoduchý na přípravu, že si na něj může troufnout i začátečník, který neupekl nikdy ani bábovku.

V receptu se sami přesvědčíte, že tento dezert je opravdu jen o vymíchání surovin a krátkém pečení.

Těsto

  • 400 g kondenzovaného mléka
  • 2 vejce
  • 160 g hladké mouky
  • 1 prášek do pečiva

Krém

  • 400 ml smetany ke šlehání
  • Moučkový cukr podle chuti

Postup

  1. Kondenzované mléko a vejce smíchejte v misce. Směs vymíchejte do hladké konzistence. Přidejte mouku a prášek do pečiva. Důkladně smíchejte. Pláty jsou vláčnější, pokud těsto necháte 15 minut odpočívat. Z jednoho těsta Vám vyjde 5-6 plátů.
  2. Na pečící papír nakreslete kruh o průměru 18-20 cm. Umístěte papír na plech. Do středu kruhu nalijte 2 lžíce těsta. Stěrkou roztáhneme těsto do celého kruhu.Pečte jednotlivé pláty na 180 ° C po dobu 5 minut, nebo dokud nezezlátnou. Pláty ihned položte na kuchyňskou utěrku a nechte chladit. Tak pečte všechny pláty.
  3. Na krém vymíchejte smetanu s moučkovým cukrem. Poté už jen natírejte a střídejte pláty s krémem. Plát, krém, plát, krém, plát, krém. Dejte dort přes noc chladit do lednice.

Sdílejte tenhle super recept na mléčný dort i s Vašimi přáteli! Určitě si na něm také pochutnají!

zdroj: jemchyjinka.ru