Našla v lese několik hub a udělala s nimi něco geniálního! Jednoduchý způsob jak si doma pěstovat vlastní houby!

Houby – nedílný prvek mnoha lahodných pokrmů. Nejčastěji je kupujeme nebo sbíráme v lese. To je příjemný zážitek, ale je mnohem výhodnější, ale napadlo by Vás, že je můžete pěstovat také doma přímo na parapetu?

Dnes Vám řekneme, jak to udělat. Budete velmi mile překvapeni tím jak snadné to vlastně je!

  1. Prvním krokem k pěstování hub je jejich nasbírání v lese. Budete potřebovat 2-3 houby, měly by být velké, zralé a čisté. Nejlepší je, pokud houba má velký a šťavnatý klobouk, ve kterém bude mnoho pórů, vhodných pro zasazení.
  2. Jakmile jste si přivezli houby domů, je třeba je důkladně umýt a nakrájet na malé kousky. Pak je třeba je rozdrtit, nejlépe v mlýnku na maso, ale můžete je také jemně rozsekat nožem.
  3. Potřebujete připravit směs pro výsev. Potřebujete vodu a kvasnice. 2-3 velké houby potřebují 50 g kvasnic a 4 l vody. Důkladně promíchejte vodu s kvasnicemi, namočte do směsi houby a nechte na tmavém a teplém místě 1,5-2 týdny.

  4. Po 2 týdnech musíte tuto směs připravit a důkladně promíchat. Odeberte 200 ml a povařte. Poté smíchejte s dvěma litry nové čisté vody. Tato směs je připravena k setí.
  5. Aby houby rostly, potřebují symbiózu (silné spojení s jinou rostlinou), takže je nejlepší je pěstovat v květináčích ostatními s rostlinami ve vnitřních prostorách. Podle zkušených sběratelů hub se nejúčinnější symbióza získává společně s liliemi, ale můžete experimentovat s jinými rostlinami.
  6. Pro výsev hub prostě polévejte rostliny v místnosti připraveným roztokem. Zaléváním nešetřete, aby se co nejvíce dostaly aktivní póry do země, ze které se pak dále rozvíjí mycelium. Nyní už jen trpělivě čekejte na výsledek.

Sdílejte tenhle geniální nápad jak pěstovat vlastní houby i s vašimi přáteli! Určitě se jim bude také hodit!

zdroj: liveinternet.ru