Nejlepší těstoviny se sýrem, parmazánem a lahodnou omáčkou – nelepí a chutnají skvěle!

Dokonce i tak jednoduchý pokrm, jako jsou těstoviny, se nemusí vždy povést tak, jak jste si jej představovali. Můžou se z nich nesprávným vařením nakonec vyklubat slepené a rozvařené špalíky, kašovité konzistence. Když vyzkoušíte způsob vaření, který Vám dnes ukážeme, nebudete chtít těstoviny vařit jinak.

K dosažení lahodné chuti, je třeba znát několik důležitých bodů. Máte teď jedinečnou možnost vařit těstoviny, jako skutečný Ital!

Postup

  1. První chybou po uvaření, které se většina z nás dopouští, je nedostatečně velký cedník. Díky němu se pak těstoviny stanou lepkavým cosi a bez chuti. Proplachujete pak studenou vodou? Taky chyba. Studená voda těstoviny zbaví veškeré chuti. Dáváte omáčku na vrch těstovin? Zase špatně. Omáčka se studenými těstovinami nikdy pořádně nesmísí.
  2. Stačí znát pár tajemství a těstoviny budou neuvěřitelně chutné. Ihned po uvaření těstoviny cedníkem vyjměte z vroucí vody, ale neslívejte. Promíchejte s vařící omáčkou v hlubokém hrnci.

  3. Na mírném plameni ještě minutu povařte.
  4. Přidejte k těstovinám trochu vody, ve které jste je vařili. Můžete také přidat trochu másla. Těstoviny tak budou krásně měkké.
  5. Do horkých těstovin přidejte parmazán a italské byliny. Bazalka a tymián jsou tou nejlepší volbou.
  6. Parmazán, který se takto smísí s horkou omáčkou, se nádherně vsákne a rozpustí. Před podáváním ještě znovu zasypte sýrem.

Videorecept

Sdílejte tenhle báječný recept na ty nejlepší italské těstoviny i s vašimi přáteli! Určitě si na nich také pochutnají!

zdroj: en.newsner.com