Soused vzal staré deštníky a vytvořil tak něco jedinečného! Kreativní nápady jak přetvořit staré věci v krásné zahradní dekorace!

Léto je proslulé a oblíbené hlavně proto, že všechno během jeho průběhu hraje všemi barvami a chuť čerstvého ovoce, či vůně květů, jsou k nezaplacení. O to hezčí léto je, když si ho můžeme vychutnávat ve vlastní milované a pěstěné zahrádce.

Asi před dvěma týdny jsem si všimla, jak si můj soused přináší domů různé, staré a poničené, nebo opotřebované věci. Nejvíce mě překvapily staré, poškozené deštníky. Podařilo se mu změnit můj názor na to, že i zdánlivě nepotřebné věci se dají vždy uplatnit. Díky nim si vytvořil ze zahrady oázu klidu a odpočinku.

 1. Staré boty
  Poslouží jako nápadité a improvizované květináče. Při sázení květin věnujte pozornost provzdušnění a nezapomeňte do vodotěsných bot udělat několik děr.

 2. Dřevěné nádobí
  Rustikální styl, který krásně dokresluje dřevěné vědro.

 3. Deštníky
  Zajímavá myšlenka, že? Také si můžete vytvořit falešný deštník použitím dřevěných větví. Proces je sice časově náročnější, ale základ pod záhonem bude silnější a vydrží mnohem déle.

 4. Auto
  Květinová zahrada ve starém autě? Potěší nejen motoristy. Okouzlující záhon vyrobený uvnitř starého automobilu, namalovaný jasnými barvami bude vypadat velkolepě.


 5. Starý kufr
  Vintage styl, který už našel mnoho svých fanoušků. Je velmi oblíbený. Divíte se?

 6. Budík
  Jednoznačně fantastický nápad. Hodí se jak do interiéru, tak do exteriéru.

 7. Retro kola
  Ukotvěte si Vaše staré kolo pevně do země a připevněte si k němu pár květinových záhonů. Není to romantické?

 8. Zahradní kolečko
  Velkolepý květinový záhon, co myslíte?

 9. Starý nábytek
  Při výměně starého nábytku si jen málo lidí uvědomuje, že ne všechno je určeno k vyhození. Klidně použijte železné postele, stoly a cokoli Vás napadne. Mohou Vám takto posloužit i staré židle. Jsou krásně stabilní a estetické.


 10. Kvetoucí lustr
  Květinový záhon přímo nad hlavou? Proč ne. Fantazie nezná mezí.

 11. Překvapení ala denim
  Džíny, které už nebudete nosit? Vyrobte si z nich nádhernou dekoraci v zahradě nebo na dvoře.

 12. Obuv
  Někdy je opravdu škoda vyhodit staré boty, ke kterým máme citový vztah. Obzvláště ženy toto citové pouto znají. Uchovejte si je jako vzpomínku na své zahradě.

 13. Klobouky
  Neobvyklé visící květináče se mohou vyrobit také ze starých slaměných klobouků nebo čepic.

 14. Kabelky
  Zajímavá kompozice. Podtrhuje ženský smysl pro estetiku.

 15. Pneumatiky
  Téměř nejjednodušší způsob, jak si vytvořit působivou dekoraci. Motoristi kterým se v garáži povaluje několik takových kousků, mají vyhráno. Pak už jen stačí vyplnit zeminou prázdný střed pneumatiky, a máte hotovo. Můžete použít také barvy. Nemusíte je používat ve varu, v jakém je znáte. Podobu si můžete uzpůsobit rozříznutím.

Do komentářů nám napište, který z nápadů se Vám líbí nejvíce! Sdílejte je i s vašimi přáteli! Určitě si jim budou také líbit!

zdroj: elaemsami.ru