Vejce jste doteď skladovali špatně! Správný způsob jak je ukládat, který Vás překvapí!

Vaření není jen o receptech, kreativitě a šikovnosti. Vše začíná správným skladováním potravin. Skladování totiž zásadně ovlivňuje a následně určuje kvalitu jídla a umožňuje tak, aby potraviny zůstaly čerstvé po dlouhou dobu.

Mnozí vědí, že chléb by měl být uložen v chlebníku, brambory na tmavém místě a že banány je lepší nechat v trsech. Ale co víme o vejcích a o tom, jak je správně ukládat? Právě teď se dozvíte, jak na správné skladování. Dodržujte postup správného skladování a předjděte tak salmonele, která je vždy nevyzpytatelnou hrozbou.

 1. Omyjte je
  Pravidlo číslo jedna: nikdy neumývejte vejce po zakoupení, ale těsně před použitím. Zabráníte tak možnosti kontaktu infekce s jídlem. Po omytí už Vám ale vejce vydrží kratší dobu, protože je zbavíte ochranné, pórovité fólie.

 2. Zásobník ve dveřích
  Pokud jste zvyklí skladovat vejce v zásobníku na dveřích ledničky, je to špatně. Doporučená teplota pro skladování vajec je 20 stupňů. Otevíráním a zavíráním dveří teplota kolísá a vejce se tak moou znehodnotit.
 3. Obal
  Jak již bylo výše popsáno, skořápka vejce má porézní charakter. Vejce proto vstřebávají pachy. Proto je neukládejte do blízkosti masa a ryb. Vůbec nejlépe uděláte, když je necháte v původním obale.

 4. TIp na závěr
  A co se týče doby spotřeby, je nejlepší je zkonzumovat do týdne. Můžete tak být úplně v klidu, co se týče zdraví a Vaší bezpečnosti. Vajíčka Vám ale vydrží i měsíc

Sdílejte tenhle geniální způsob jak jak správně skladovat vejce i s Vašimi přáteli! Určitě se jim bude také hodit!

zdroj: sovkusom.ru