Vezme ocet a smíchá ho s jedlou sodou! Geniální triky, díky kterým bude Vaše kuchyně zářivě čistá!

Když šikovné ruce spojí nápaditost a kreativitu, vznikají opravdu kouzelné věci. S trochou kreativity a tvořivosti můžete třeba i Vy proměnit například starý gauč v nový a to úplně zdarma. Když se na pohovce poničí jen nějaká část, nemusíte se nutně poohlédnout po nové.

Inspirujte se v naší galerii a podívejte se, jak rafinovaně poničená místa zamaskovat.

Tipy na čištění kuchyně

  1. Každý majitel remosky a multihrnců, nebo pánví, zná tu věčně se opakující situaci, kdy se na tomto nádobí usazují zbytky všeho možného. Na vyčištění postačí trocha sody a vlhká houba. Chvilku drhněte a pak jen zbytky setřete hadříkem.
  2. Z dlaždic odstraníte tuk a špínu pomocí 2 l vody a 100 ml octa.
  3. Na dřevěné povrchy v kuchyni použijte roztok oleje a jedlé sody v poměru 1:1. Naneste, nechte působit 30 minut a poté omyjte vlhkou houbou, nebo hadrem.
  4. Mixér a usazeniny, které se v něm časem objeví, jsou také hudbou minulosti. Do misek nalijte obyčejnou vodu a pár kapek prostředku na nádobí. Misky dejte zpět do robota a spusťte jej. Takovým způsobem vyčistíte každé zákoutí, do kterého byste se jinak nedostali.
  5. Porcelán umí být zoufale zašlý. Smíchejte ocet a sůl ve stejném poměru a potřete směsí takto špinavý porcelán. Porcelán do směsi ponořte. Po 30 minutách ho vytáhněte a opláchněte.

  6. Mlýnek na kávu se dá použít také na umletí celých koření. Éterické oleje se v mlýnku časem smísí a vy pak nevíte, zda pijete kávu nebo kořeněnou hořkou vodu. Na neutralizaci pachů je perfektní hrst suché rýže. Nasypte ji do mlýnku a rozemelte na prášek. Absorbuje všechno, co v mlýnku nemá co dělat. Krásně jej pročistí.
  7. Struhadlo a jeho dokonalé vyčistění se Vám podaří pomocí starého tvrdého štětce, nebo kartáčku.
  8. V případě zápachu z odpadkového koše, si připravte směs vody, ledu a octa ve stejném poměru. Nalijte ho do nádoby, a až se led rozpustí, opláchněte vše teplou vodu. Po zápachu nebude ani památk

Sdílejte tenhle tyhle super nápady na čištění Vaší kuchyně i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: ketkes.com