Vezme utěrku polije jí octem a položí na sporák! 5+ geniálních způsobů jak vyčistit sklokeramickou desku!

Víte dobře, jak rychle se dokáže takovýto sporák, potažmo sklokeramická deska, špinit. Připáleniny, mastnota a jiné usazeniny se na takovouto desku lepí jako vosa na bonbon. Abyste se tak nemuseli i nadále trápit s těmito nepříjemnostmi, které nelze jen tak jednoduše odstranit, ukážeme Vám dnes pět užitečných tipů.

Každý z nich je mnohokrát vyzkoušen a prověřen. I Vy se přistihnete, že to, nebo ono jste již měli v plánu vyzkoušet. Pokud ne, dále neváhejte.

Jak vyčistit sklokeramickou desku

  1. Suché čištění Je li na sporáku silná vrstva znečištění, nenamáčejte. Pouze naneste tekutý písek a opatrně vyčistěte. Nejlépe seškrábejte neostřenou hranou.
  2. Utěrková metoda Sporák navlhčete octem a zasypte velkým množstvím jedlé sody. Starou utěrku poté namočte do teplé vody a položte následně na sporák. Nechte působit 15 minut. Poté klasicky omyjte.
  3. Ocet a prášek do pečiva Stejný postup, jako v předchozím případě. Samozřejmě s tím rozdílem, že místo sody použijete prášek do pečiva.
  4. Stěrková metoda Nejdříve nasucho stěrkou odstraňte kruhovými pohyby povrchovou špínu. Poté použijte stejnou směs z octa a jedlé sody. Nechte působit 5 minut. Poté zase použijte stěrku a nakonec vlhkým hadříkem vše omyjte.
  5. Mycí prostředek, prášek do pečiva a peroxid vodíku Smícháme tyto tři složky a vytvoříme pastovitou směs. Aplikujeme a lehce vydrhneme houbou. Poté omyjeme.

Sdílejte tenhle geniální způsob jak vyčistit sklokeramickou desku i s přáteli! Určitě se jim bude také hodit!  

zdroj: newsner.com