10 důvodů proč pít každé ráno vodu s citronem

Pokud se chcete cítit lépe a zdravěji, pak je pití vody s citronem ráno po probuzení ideálním řešením. Má osvěžující chuť, pomáhá nastartovat trávení a přirozené detoxikační procesy v těle.

Citrony jsou navíc bohatým zdrojem vitaminů C, E, B, hořčíku, železa, draslíku a antioxidantů. Výhod pití vody s citronem každé ráno je opravdu nespočet, v dnešním článku si ukážeme alespoň dvanáct těch nejvýznamnějších.


1. Zlepšuje trávení

Citronová voda pomáhá z trávícího traktu odplavit toxiny, to může zmírňovat pocity nadýmání, poruchy trávení či pálení žáhy. Navíc má tu výhodu, že podporuje tvorbu žluči.

2. Hydratuje

Nejen v létě je důležité udržovat tělo hydratované. Lidé ale neradi pijí obyčejnou čistou vodu a pijí spíše slazené limonády. Voda s citronem je pak skvělým řešením takového problému.

3. Posiluje imunitní systém 

Je bohatá na Vitamin C, který pomáhá posilovat imunitní systém a bojuje s nachlazením a chřipkou. Vitamin C také podporuje vstřebávání železa, které je důležité pro správnou funkci imunitního systému.

4. Dodává energii

Ihned po ránu je vám voda s citronem schopná dodat pořádnou dávku energii a pozitivní nálady do nového dne.

5. Omlazuje pokožku

Voda s citronem obsahuje antioxidanty, které bojují proti volným radikálům. Navíc dostatek Vitaminu C, udržuje správnou produkci Kolagenu, který vyhlazuje pokožku.

6.Pomáhá při hubnutí 

Voda s citronem značně urychlí cestu k dosažení vámi vysněné postavy. Citrony snižují chuť na cukr, což je v dietě opravdu zásadní. Urychlují také metabolismus.

7. Alkalizace těla

I přesto, že mají citrony hořkou chuť, pomáhají alkalizaci vašeho těla a vyrovnají pH v těle.

8. Posiluje funkci mozku

Vysoká hladina hořčíku a draslíku má velice blahodárné účinky pro mozek a nervovou soustavu. Citron vám může dodat potřebný impuls v boji se stresem a depresí. Voda s citronem je tedy ideální pro studenty i lidi s psychicky náročným zaměstnáním.

9. Antibakteriální a antivirové vlastnosti

Citrony jsou známé svými antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi, pomáhají v boji při chřipce a nachlazení. Lidé, kteří pijí vodu s citronem pravidelně jsou ale méně náchylní právě k těmto onemocněním.

10. Pročišťující vlastnosti

Pomáhají vyplavovat toxiny z celého těla. Zabraňují hromadění se poškozených buněk a tkání. Podporují správnou funkci jater a uvolňují také trávícímu traktu.

Sdílejte tyhle důvody proč pít každé ráno vodu s citronem i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: worthytoknow.com