5+ geniálních způsobů jak znovu rozkvést Vaší orchidej!

Názory na to, aby se orchidejím dařilo, se velmi různí. Každý s ní má individuální a své zkušenosti. Někdo tvrdí, že je to nejméně náročná kytka na světě, jiný říká, že ať dělá, co dělá, k rozkvětu ji přivést nedokáže. Pokud také patříte do skupiny těch méně šťastných, kterým orchideje nekvete, inspirujte se u nás.

Těchto pár tipů jsou zárukou kvetení. Výsledky kterých dosáhnete Vás velmi mile překvapí! 

 1. Pozor na místo
  Orchidejky si libují v teple a vlhku. Milují slunné a světlé místo. Přímý sluneční svit jim ale rozhodně nesvědčí. Stejně tak je pro ně fatální teplý vzduch proudící z radiátoru. Většina lidí orchideje umisťuje na okenní parapety východní strany. Vhodný je také např. parapet v koupelně.
 2. Květináč
  Aby rostlinka prospívala, je pro ni nezbytně nutné, aby byla zasazena v průhledném květináči. Kořeny orchideje potřebují vzduch a světlo. Odvodňovací otvory v průhledném květináči jsou u orchideje naprostou samozřejmostí.
 3. Zálivka
  Drtivá většina lidí zalévá orchidej obyčejnou vodou z vodovodu a rostlince to nijak nevadí. I přesto se u orchidejí kohoutková voda nedoporučuje. Vůbec nejlepší je orchidej zalévat vodou dešťovou, kvůli měkkosti. Vystačíte si i s odstátou vodou pokojové teploty. Nesmí být studená.
 4. Hnojení
  Nepoužívejte jiná hnojiva než ta, která jsou určená speciálně pro orchideje. Držte se striktně pokynů, které výrobce hnojiva uvádí. Hnojení orchideje není časté. Stačí jednou za 2 týdny.
 5. Přesazení
  Orchidej stačí přesadit jednou během 1,5-2 let. Nejlepší je, když orchidej zasadíte do stejného květináče a pečlivě zajistíte její stabilitu.

Sdílejte tenhle geniální nápady na pěstování orchidejí i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit!