6 fantastických pokojových rostlin, které čistí vzduch ve Vaší domácnosti!

Naše domácí rostliny jsou zodpovědné nejen za produkci kyslíku, ale mají také schopnost čistit vzduch od toxinů a plísní. Snižují šance na vdechnutí škodlivých látek, takže jsme si jisti, že jsou pro naše zdraví velmi blahodárné.

Některé druhy rostlin dokonce mají schopnost filtrovat vzduch a odstraňovat z něj organické těkavé sloučeniny více, než jiné. A přesně takové rostliny si dnes ukážeme. Jsou naprosto geniální a určitě si je musíte pořídit. Zamilujete si každou z nich a výsledek Vás mile překvapí.

 1. Aloe vera
  Tato rostlina je skvělá, protože zvyšuje hladinu kyslíku a zároveň absorbuje oxid uhelnatý, oxid uhličitý a formaldehyd. S jedinou rostlinou aloe můžeme dosáhnout výsledku, kterého bychom dosáhli s devíti kusy čističů vzduchu.

 2. Fíkus
  Tato fantastická rostlina je velmi nenáročná. Nepotřebuje ani hodně světla. Fíkus je mimořádně účinný při čištění vzduchu od formaldehydu. Dbejte však na to, aby listy rostliny, které jsou jedovaté, byly mimo dosah dětí a domácích zvířat.
 3. Břečťan anglický
  Tato rostlina by měla místo v každém domě. Břečťan je schopen odstranit 60% vzdušných toxinů a 58% škodlivých částic během šesti hodin.
 4. Rostlina pavouk
  Rostlina pavouka je schopna fotosyntézy i za minimálního světla. Pohlcuje toxiny ve vzduchu, jako je styren, oxid uhelnatý, formaldehyd. Kousek rostliny pavouka čistí vzduch až na cca. 200 m2.
 5. Lilie míru
  Jedna z nejlepších možností čištění vzduchu od chemikálií a toxinů. Také filtruje trichlorethylen a formaldehyd.

 6. Tchýnin jazyk
  Tchýnin jazyk je téměř nezničitelná rostlina. Je extrémně odolný a vyžaduje pro fotosyntézu jen velmi málo světla. Kromě toho, že dokáže odstranit toxiny, produkuje v noci také hodně kyslíku, takže v ložnici je pro ni ideální místo.

Sdílejte tyhle úžasné rostliny, které čistí vzduch v domácnosti s Vašimi přáteli. Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: ketkes.com