7 domácích hnojiv pro vaší zahrádku – výsledky vás mile překvapí!

Zdravá půda, stejně jako zdravé lidské tělo, vyžaduje vyváženou kombinaci organických a minerálních látek. Například železo je pro rostliny potřebné k produkci chlorofylu. Pokud je ho v půdě nedostatek, listy rostlin se zbarví žlutě.

Půda je živý systém plný mikroorganismů, organických a anorganických živin. Nejsložitější biomasa na planetě, dynamický systém, který udržuje život na Zemi. Jeho kvalitu můžete zlepšit pomocí následujících materiálů, které máte dávno doma. Uvidíte, že tyto geniální tipy Vaši půdu potěší a Vás překvapí výsledek, který je geniální.

Domácí hnojiva

 1. Káva
  Kávová sedlina obsahuje velké množství dusíku a pomáhá rostlinám rychle růst, ať už jde o rajčata nebo trávu. Obsahuje také draslík a fosfor, což znamená, že funguje jako dokonalé hnojivo. Přitahuje také prospěšné půdní organismy, jako jsou žížaly.
 2. Čaj
  Vylouhovaný čaj je kyslíková kultura, která obsahuje bohatou populaci drobných mikroorganismů, díky nimž je půda zdravá a úrodná. Uchovávejte čajové sáčky a použijte je na zahradě. Pokud není sáček rozložitelný, vyjměte z něj pouze obsah.
 3. Banánová slupka
  Skvělá pro zvýšení kvality zahradní půdy. Je to dobré hnojivo, protože má vysoký obsah vápníku, fosforu a draslíku. Nakrájejte slupky na menší kousky, což aktivuje proces kompostování a pomáhá uvolňovat některé vitamíny a minerály. Poté jej dejte do země. Do hloubky nejméně 10 cm.
 4. Voda z vaření vajec
  Jediné, co musíte udělat, je uchovat vroucí vodu z vajíčka, nechat ji vychladnout a použít ji k zalévání. Když je vejce vařené, uvolňuje se ze skořápky vápník, což je pro rostliny velmi užitečné.
 5. Vejce
  Skořápku lze také použít. Doporučuje se nechat uschnout, pak je dobré ji důkladně rozdrtit a posypat kolem rostlin a rozptýlit po půdě. Šneci tak zůstanou stranou a obsah vápna po smíchání do kompostu také sníží kyselost.
 6. Ústřice
  Pokud máte to štěstí, že žijete blízko pláže, můžete si vybrat lastury z ústřic. Rozdrťte je, aby byly co nejmenší. Obsah uhličitanu vápenatého pomáhá zalkalizovat půdu.
 7. Popel
  Má zásaditý účinek a obsahuje také trochu draslíku a vápníku. Můžete jím posypat půdu květinové zahrady. Popel milují hlavně šeříky, růže a hortenzie

Sdílejte tyhle geniální nápady domácí hnojiva i s Vašimi přáteli! Určitě se jim také budou hodit! 

zdroj: tudasfaja.com