Geniální nápady na přírodní hnojiva, díky kterým vaše orchidej opět krásně pokvete!

Každý z nás má jistě svou oblíbenou pokojovou rostlinu ale orchidej patří mez ty nejvíce oblíbené. Tahle překrásná rostlina se může stát nádhernou ozdobou vašeho interiéru a navíc nevyžaduje až příliš velkou péči. Mezi nejvíce rozšířené druhy orchidejí patří tzv. motýli orchidej.

Při pěstování orchidejí je velmi důležité dodržovat několik základních pravidel. Dodat rostlině dostatek světla, potřebných živin a pravidelně ji zalévat. Je dobré to však se zaléváním orchidejí nepřehánět, protože nám mohou začít hnít kořeny. Podívejte se na přírodní hnojiva, díky kterým vaše orchidej opět krásně pokvete.

Přírodní hnojiva pro orchidej

 1. Uvařená voda z vajec
  Vaječné skořápky obsahují mnoho vitamínů a minerálů a proto po uvaření vajec uschovejte použitou vodou stranou. Můžeme ji použít k zalévání orchidejí. Stačí ji nechat vychladnout a je připravená k použití.
 2. Rýžová voda 
  Až budete příště vařit rýži, tak nevylévejte vodu a nechte si ji jako úžasné hnojivo pro vaši orchidej. Opět stačí nechat vychladnout a rýžová voda je připravená k použití. Obsahuje fosfor, draslík a další minerály, které stimulují růst orchideje.
 3. Slupka od banánu 
  Vezmeme několik banánových slupek a umístíme je do nádoby s vodou. Necháme nejlépe přes noc odležet. Scedíme a vodu používáme jako zálivku.
 4. Čaj 
  Jednoduše si vezmeme několik lístků zeleného čaje a vylouhujeme je ve vodě. Vzniklou zálivku používáme jednou za měsíc a to jen během letních měsíců. Můžeme také použít čajové sáčky a jejich obsah přisypat do květináče s orchidejí.

Sdílejte tenhle geniální nápady jak pečovat o odkvetlou orchidej s Vašimi přáteli! Určitě se jim také bude hodit!