Geniální způsoby jak vyčistit celou kuchyni za pár minut bez použití čistících prostředků!

V kuchyni je spousta rozličných povrchů. Na každém takovém povrchu ulpívá odlišná špína. Proto si dnes ukážeme, jak jednotlivé charaktery špíny vyčistit domácími prostředky. Pokud tedy nejste zastánce chemických prostředků, ale toužíte mít doma vše krásné a čisté, nepřestávejte číst.

Náš dnešní článek plný užitečných informací Vás určitě potěší. Dozvíte se v něm několik spolehlivých fíglů, které Vám vždy úklid kuchyně usnadní.

Tipy na čištění kuchyně

 1. Soda a rostlinný olej na mastné skvrny
  Na mastnou špínu se Vám skvěle hodí soda a rostlinný olej. Smíchejte obě složky ve stejném poměru. Naneste na špínu a nechte 30 minut působit. Poté navlhčete houbu a špínu omyjte.
 2. Kyselina citronová na plastové povrchy
  Do litru teplé vody přidejte lžíci kyseliny citronové a pár kapek prostředku na nádobí. Navlhčete houbu a touto směsí očistěte špinavý povrch. Můžete také 2 lžíce sody a lžičku kyseliny citronové. Přidejte dostatek vody a vymíchejte hustší pastu. Směsí pak opět potřete špínu pomocí navlhčené houby.
 3. Ocet na keramiku
  Smíchejte ve stejném poměru jablečný ocet a vodku. Přidejte pár kapek esenciálního pomerančového oleje. Nalijte do rozprašovače a aplikujte na znečištěný povrch. Nechte 15 minut působit a poté otřete čistou vodou, do které jste namočili houbu.
 4. Prášek do pečiva na usazeniny
  So sklenice vody přidejte balíček kypřícího prášku. Naneste na znečištěná místa a nechte 30 minut působit. Poté dočistěte vodou
 5. Tuhé mýdlo na všechny povrchy
  Namočte kus tuhého mýdla. Mokré mýdlo pořádně zapracujte do houbičky. Aplikujte na povrchy a nechte 15 minut působit. Poté stačí už jen vše omýt teplou vodou.

Sdílejte tyhle geniální triky na čištění kuchyně i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: sovkusom.ru