5 důvodů proč začít používat kokosový olej místo zubní pasty

Při jedné z nedavných studií bylo dokázáno že kokosový olej je velice efektivní v boji proti bakteriím, které způsobují zubní kaz. Testování oleje probíhalo v jeho přirozeném stavu.

Zjistilo se že silně inhibuje růst bakterii Streptococcus, včetně bakterie Streptococcus mutans, která je hlavní příčinou zubního kazu. Ukázalo se tedy, že kokosový olej má předpoklady proto, aby se mohl používat společně a nebo i místo zubní pasty. Dnes si představíme 5 hlavních důvodu a výhod proč tomu tak je.

1. Neobsahuje škodlivé chemikálie

Běžné zubní pasty, většinou obsahují látku zvanou triclosan, která je spojena s obavami vůči resistenci proti antibiotikům. Navíc také obsahují Fluorid, který je toxickým průmyslovým výrobkem.

2. Účinný proti bakteriím, které způsobují zubní kazy

Výzkumy dokazují, že dokonce i pouhé kloktání kokosovým olejem po dobu 10 minut(3 týdny) výrazně snižuje působení bakterií, které způsobují zubní kaz a zároveň také efektivně odstraňuje zubní plak.

3. Bez pěnidel

Mnoho zubních past také obsahují chemické povrchové látky, která zapříčiňují pěnění zubní pasty, to pak může být v rozporu s našimi chuťovými pohárky. Kokosový olej naproti tomu pomáhá udržovat přirozenou rovnováhu lipidů na jazyku a přitom má stále silné antibakteriální vlastnosti.

4. Je levnější

Na vyčištění zubů vám postačí jen malé množství oleje, jedna sklenice vám tak může vydržet i několik měsíců. 
2

5. Můžete si z něj připravit pastu vlastní výroby

Je to opravdu jednoduché, buď je možné používat kokosový olej samotný, jako zubní pastu a nebo je možné do něj přidat další složky jako například esenciální oleje či například mátový olej.

Tip: Pokud nechcete kokosovým olejem nahrazovat zubní pastu, můžete ho používat jako ústní vodu. Stačí ho každý den 10 minut kloktat. 

zdroj: healthyfoodhouse.com