Osvědčený nápady na nejlepší domácí hnojiva pro rajčata! Rostou jako nikdy předtím!

Pokud máte zahradu, pak dobře víte, jak důležité je chránit svou úrodu před škůdcem a různými chorobami. U rajčat, která jsou k tomuto obzvláště náchylná, to pak platí dvojnásob. Rajčata většinou rostou velmi dobře a úroda může být skutečně bohatá, ale během chvilky se vše může změnit ve velké škody, když je nechráníte před škůdcem, hnilobou a různými nemocemi.

Dnes Vám proto ukážeme rovnou 4 geniální tipy na přírodní hnojiva, která Vaše rajčata spolehlivě ochrání před všemi hrozbami. Vyzkoušejte tyto famózní tipy i Vy. Výsledek Vás mile překvapí.

Hnojiva pro rajčata

  1. Vložte 500 gramů dřevěného popela do kbelíku a poté přidejte 5 litrů převařené vody. Počkejte, až se popel usadí na dně, a slijte vodu do jiné nádoby. Přidejte dalších 5 litrů vody. Nejlepší je mít dešťovou vodu a pak můžeme touto směsí bezpečně zavlažovat naše rajčata.
  2. Vezměte velkou hrst kopřiv, nakrájejte na malé kousky a položte kolem stanoviště s rajčaty. Nebo připravte šťávu a zalijte celou rostlinu od listů po kořeny. Vložte tedy 5 kg čerstvých kopřiv do kbelíku, položte je na slunné místo a poté dolijte 20 litrů vody. Nechejte 10 dní kvasit, poté přeceďte a nalijte pětinásobné množství vody. Používá se pro zavlažování nebo postřik.
  3. Do 3 litrů vody přidejte půl šálku cukru a 100 gramů pivovarských kvasnic. Zakryjte a nechte stát týden. Přidejte šálek této směsi do 10 litrů vody a touto rajčata zavlažte.
  4. Pokud jste jedli banán, nevyhazujte slupku, jednoduše ji nakrájejte na menší kousky a umístěte ji kolem stonku. Můžeme trochu zakopat do země. Draslík a hořčík v banánové slupce poskytují rajčatům potřebné živiny.

Sdílejte tyhle geniální nápady na pěstovaní rajčat i s Vašimi přáteli! Určitě se jim také budou hodit!