Rýže pouze na vaření? Omyl! Geniální způsoby jak jí využít ve vaší domácnosti!

Rýžový nákyp, rizoto nebo mléčná rýže. Takhle rýži všichni známe. Stejně jako tradiční házení rýže na novomanžele, aby měli šťastný a spokojený společný život.

Rýže má však i dalších 11 využití, o kterých jste určitě nevěděli. Začtěte se a buďte s rýží o krok napřed.


Geniální způsoby jak využít rýži ve vaší domácnosti!
1

Dekorativní stojan na nože

Do větší, průhledné dózy nasypte rýži pod okraj. Do rýžové výplně pak uložte nože čepelí dolů. Tento stojan poslouží nejen jako originální dekor ve vaší kuchyni, ale rýže vám také účelně zastoupí pohlcovač vlhkosti. Ostří vám nezrezne.

Čištění těžko přístupných míst

Potýkáte se u své oblíbené vázičky s úzkým hrdlem? Vznikají tak opakovaně na dně neodstranitelné usazeniny?

Do vybraného nádobí tedy nalijte teplou a vodu, přidejte vetší množství rýže a trochu saponátu. Poté utěsněte. Voda s rýží a saponátem začne pracovat a čistit. Po vylití vody vše zazáří čistotou.

Aby telefon přežil

Spadl vám telefon do vody? I to se stane. Můžete jej zachránit. Ihned vložte mobil bez baterie, sim a bez paměťové karty do nádoby se suchou rýží. Utopenou chudinku ponechte v rýži 24 hodin.

Perfektní zatížení pro dortový korpus

Toužíte po perfektně vytvarovaném základu dortu? Nalijte tedy těsto do formy, přeložte pečícím papírem a zasypte poctivě rýží. Zatížením docílíte korpusu, který požadujete. Rýži můžete nadále používat.

Osvěžovač vzduchu

Vytvořte si vlastní dekorativní osvěžovač. Do půl šálku nasypte rýži a přidejte 20 kapek svého oblíbeného esenciálního oleje. Časem ztrácí vůně na intenzitě. Stačí tedy jen promíchat.

Správná teplota oleje v pánvi

Vhoďte do teplého oleje pár zrnek rýže. V případě, že se potopí, nenastal správný čas. Až se kolem zrnek utvoří bublinky, je olej připraven ke smažení. A to bez prskání.

Ochrana proti rzi

Plechovku vyplňte rýží opět těsně pod okraj a uložte do ní cenné nářadí jako je např. šroubovák, nebo kleště. Rýže pohltí vlhkost a vaše poklady zůstanou rzí nedotčené.

Mlýnek na kávu jako nový

Po čase mletí kávových zrn je ostří znehodnoceno mastnými skvrnami, které jsou špatně odstranitelné. Postačí, když pomelete vetší množství rýže. Čistota mlýnku je zaručena.

 Rýžový polštářek

Účinná pomoc pro vaše vazy a namožené svaly. Polštářek naplněný rýží vložte na 1 minutu do mikrovlnky a poté přiložte na postižená místa. Rychlou úlevu rozhodně uvítáte.

 Hračka pro domácí mazlíčky

Rýži zašijte do hrubé látky do libovolného tvaru. Váš mazlík bude z takovéto hračky nadšený.

Chrastítko

Udělejte si radost Kinder vajíčkem. Vyprázdněte plastové pouzdérko a naplňte jej rýží. Ne doplna. Pouzdro zafixujte lepící páskou mezi dvě plastové lžičky. Libovolně upravte vzhled malůvkami. A originální chrastítko je na světě.

Máte nějaký další tip jak rýži využít? Napište nám do komentářů! Sdílejte tipy i s vašimi přáteli!

zdroj: sovkusom.ru