Tohle se stane, když namočíte vaše nohy do octu! Zázračné tipy na jeho využití!

Ocet je a byl již po celá staletí v domácnosti a kuchyni používán pro řadu různých účelů. Jedná se i o starobylý lidový lék, který se kdysi používal jako záchranné řešení mnoha zdravotních komplikací. Jablečný ocet patří mezi nejoblíbenější a některé studie dokonce potvrzují, že má řadu blahodárných účinků na lidské zdraví.

Jablečný ocet také pomáhá při hubnutí, reguluje hladinu cukru v krvi a pomáhá při léčbě cukrovky druhého typu. Vyplatí se proto mít jablečný ocet doma vždy po ruce. My Vám navíc dnes ukážeme ještě dalších 15 zázračných způsobů, jak ocet, ve svůj prospěch využít.


Proti bolesti v krku

Smíchejte 1/4 šálku jablečného octa a 1 šálek teplé vody. Tato směs je užitečné kloktadlo. Použijte jej včas, tudíž už při sebemenším náznaku nemoci – všechny škodlivé bakterie v ústech budou nemilosrdně zničeny.

Pálení žáhy

Po dobu 1 hodiny kloktejte jablečný ocet s trochou vody. Pálení žáhy velmi zmírní.

Proti překrvení nosní sliznice

Pokud máte pocit ucpání v nose, nebo Vám z něj neustále teče, vypijte sklenici vody s jednou lžící jablečného octa. Ocet obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6, C a kyselinu octovou, kyselinu jablečnou, kyselinu mléčnou a kyselinu citronovou. Tyto látky uvolňují hleny.
1

Proti lupům

Jablečný ocet posiluje vlasy, dělá je svěžími a lesklými. A navíc ocet zničí lupy! Smíchejte 1/4 šálku octa s 1/4 šálkem vody a naneste do vlasů. Ponechte po dobu 15 minut. Poté opláchněte běžným způsobem.

Proti křečím

Křeče jsou často odrazem toho, že máme nedostatek draslíku. Proto smíchejte 2 lžíce octa a 1 lžíci medu se sklenicí teplé vody. Vznikne Vám domácí lék proti křečím.

Proti svědění

Máte na pokožce nějaké svědivé místo? Naneste pomocí vatového tamponu přesně na tyto místa trochu octu. Neutralizuje a má antibakteriální účinky.
4

Proti bradavicím

Některé bradavice lze opravdu odstranit každodenní aplikací jablečného octa.

Proti zápachu nohou

Ocet se hravě vyrovná s plísněmi. Přidávejte si po dobu několika dnů do koupele jablečný ocet a tento problém se Vás přestane jednou pro vždy týkat.
2

Proti nadýmání

Trápí-li Vás nadýmání, vypijte před jídlem sklenici vody s octem. Posiluje trávicí trakt a zrychluje metabolismus.

Proti zápachu v domě

Vytvořte si malý rozprašovač pomocí vody a octa. Při pravidelném použití zápach jednoznačně zmizí.

Chrání před nečistotami

Používáním octa lze odstranit špínu, plísně a nečistoty. Ocet je víceúčelový čistič, který oceníte možná více, než ten chemický.

Ucpaný odpad

Smíchejte šálek octa a půl šálku jedlé sody. Tuto směs nalijte do odpadu.

Proti plísním

Plísně, které se vyskytují v koupelně, bývají často zapeklitým nepřítelem. Jablečný ocet jich Vás zbaví. Totéž záclony. Perete-li záclony a toužíte je z pračky vytáhnout sněhově bílé, přidejte jablečný ocet.

Mačkavé oblečení

Nařeďte si roztok octa a vody v poměru 1:3. Postříkejte jim oblečení, než jej začnete žehlit. Velmi Vám to usnadní práci.
3

Proti skvrnám na nábytku

Nábytek, koberce, textilie a látka. Směs octa a soli dokáže zbavit skvrn téměř vše. Naneste vždy v malém množství a roztírejte.

Jak sami vidíte, tak ocet se dá využít opravdu mnoha způsoby. Sdílejte tipy na využití octa i s vašimi přáteli!

zdroj: takprosto.cc