11 druhů zeleniny, které si můžete doma vypěstovat! Mile Vás překvapí jak snadné to je!

V dnešním článku najdete přímo jedenáct tipů na zeleninu, která Vám krásně půjde vypěstovat i v domácích podmínkách. Jestli milujete skutečnou chuť zeleniny, která je zdravá a nepřeplněná urychlovači a chemickými postřiky, pak budete rozhodně nadšeni tím, co se v článku dozvíte.

Pěstovat doma vlastní zeleninu je mnohem snadnější než si myslíte! Jakou pěstujte doma Vy? Napište nám do komentářů. 

Postup

 1. Kopr, koriandr, jarní cibulka, pórek
  Kořeny této zeleniny odřízněte a vložte do sklenice s vodou. Až se objeví listy, můžete používat do pokrmů a pak vždy vrátit zpět do vody.
 2. Zelí, celer, čínské zelí
  Bílý kořen je odříznut a umístěn do vody. Vyberte pro něj slunné místo. Po několika dnech se začnou objevovat klíčky. Poté je zasaďte do pořádně mokré zeminy.
 3. Kukuřice čínská
  Umístěte kukuřici kořeny do vody. Po naklíčení vsaďte do zeminy.
 4. Brambory
  Nakrájejte brambory na menší kousky. Do každého kousku udělejte díru. Kousky brambor poté rozložte na suché místo. Pak je zasaďte do vlhké půdy.
 5. Zázvor
  Zázvor klíčí v krátkém čase, stejně jako brambory. Umístěte kořen zázvoru do vody a poté jej umístěte na teplé místo. Po klíčení vysévejte do země.
 6. Česnek
  Stroužek česneku umístěte do misky s vodou. Až se objeví zelené klíčky, odstřihávejte je, aby se stimuloval růst česneku.
 7. Cibule
  Vyberte zdravou cibuli, umístěte ji do vlhké půdy a umístěte ji na místo, na které praží slunce. Sklizeň provedete v krátkém čase.
 8. Sladký brambor
  Sladké brambory klíčí v krátkém čase jako normální brambory. Když se na něm objeví první klíčky, zasadíme je do země a za krátkou dobu budeme mít úrodu.
 9. Řepa
  Nakrájejte horní část řepy, umístěte ji do vody a dejte na slunné místo. Po prvních klíčcích zasaďte do země.
 10. Houby
  Nasaďte nožku houby do půdy bohaté na živiny a zahrňte ji. Přes den nechte na teplém místě, v noci snese chladnější.
 11. Ananas
  Ananas lze pěstovat v bytě, ale musíme být trpěliví, protože ananas roste velmi pomalu. Umístěte horní část ovoce, listovou část, do vody, a pak sledujte, kdy naklíčí. Když se tak stane, umístěte jej do země

Sdílejte 11 druhů zeleniny, které si můžete pěstovat doma i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: bidista.com