Orchidej posype obyčejnou skořici! Osvědčené triky jak využít skořici v domácnosti!

Skořice je v první řadě koření s velmi příjemnou vůní, kterou milují lidé všude na světě. Dokáže ale spoustu dalších věcí, o kterých Vám dnes prozradíme Více. Skořice je totiž vynikajícím hnojivem a stimulantem růstu rostlin.

V dnešním článku Vám proto ukážeme, jak skořici používat právě při pěstování rostlin. Budete mile překvapeni výsledky, které se dostaví již do několika dní.

Budeme potřebovat

 •  Květináče
 • Tavnou pistoli
 • Silikonové tyčinky do tavné pistole
 • montážní lepidlo
 • Půdu
 • Sazenice

Postup

 1. Prevence proti hmyzu
  Skořice chrání proti škůdcům, jako jsou například mravenci. Staří přidat mletou skořici do květináče a rostlina bude chráněna před invazí škůdců.
 2. Bojuje proti plísni
  Jednoduše posypte postižené místo skořicí a plíseň je rázem ta tam.
 3. Hojí rány
  Pokud jste nedopatřením poškodili rostlinku např. při přesazování, jednoduše na její rány, či zlomeniny a šrámy, nasypte skořici.
 4. Stimuluje růst
  Pokud chcete urychlit růst rostliny, tak jednoduše posypte listy rostliny trochou skořice. Také do květináče nasypte trochu skořice. Má dezinfekční účinky a stimuluje růst kořenů.
 5. Boj proti nemoci
  Smíchejte 2 pilulky aspirinu a 1 polévkovou lžíci skořice v 1/2 litru vody. Nechte směs odstát 12 a poté nalijte do rozprašovače. Nastříkejte na postiženou rostlinu a nechte přísady proniknout do tkání.

Sdílejte tyhle super nápady jak využít obyčejnou skořici i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit!

zdroj: kreativoldal.hu