Vezme citron a umístí ho vedle postele! Geniální užitečné triky jak využít obyčejný citron!

Už naši předkové využívali hojně blahodárných vlastností citronu. Jeho využití v potravinářství i v kosmetickém průmyslu, je opravdu značné. A není divu. Citron je skutečný velkosklad, nebo zdroj, chcete li, vitamínů a mikroelementů, které jsou pro naše tělo velmi důležité. Jen málo lidí ví, že toto slunečně žluté ovoce může být použito nejen jako přírodní všelék, ale také jako efektivní osvěžovač vzduchu.

Žádná vůně neprotne vzduch tolik, jako vůně citronu. Teď si ukážeme, jak tedy citron využít i jinak a proč je dobré nechat na sebe jeho vůni intenzivně působit. Zjistěte, co se stane, když umístíte nařezaný citron blízko postele.

 1. Zmizí napětí a pocit únavy
  Vědci říkají, že aroma citronu učiní náš mozek uvolněný. Vůně citrusů pomáhá uklidnit nervový systém, snižuje úzkost a pomáhá zmírnit napětí po náročném pracovním dni.
 2. Zlepšení soustředění
  Každý další den, kdy vdechujete vůni citronu, zjistíte, že se postupně zlepšuje paměť, duševní harmonie a budete jednoznačně více soustředění.
 3. Vynikající nálada už od rána
  Určitě se budete ráno probouzet energičtí a dokonce plní radosti. A to jen díky plátkům citronu na nočním stolku. A to vše proto, že aroma citrusů stimuluje produkci hormonu štěstí v mozku.
 4. Už žádný hmyz
  Mravenci, mouchy, komáři a další škůdci se snaží vyhnout zápachu citronu. Plátky citrusů způsobují, že Vás tedy nebudou chtít navštívit. A pro lepší efekt přidejte do ovoce hřebíček.
 5. Zapomeňte na zvýšený tlak
  Pro osoby trpící hypertenzí je citrón zvláště důležitý. Esenciální oleje obsažené v citrusovém ovoci, zlepšují krevní oběh a snižují krevní tlak.
 6. Ze vzduchu zmizí také bakterie
  Díky antibakteriálním vlastnostem citronu bude ovzduší v místnosti vyčištěno od všech nežádoucích a neviditelných škůdců.

Sdílejte tenhle osvědčené triky jak využít obyčejný citron i s Vašimi přáteli! Určitě se jim bude také hodit! 

zdroj: sovkusom.ru