Geniální důvod proč do květináče s orchidejí přidávat obyčejnou kostku ledu!

Orchidej je mezi lidmi velmi oblíbená, díky své nenáročné údržbě, i přesto je velmi důležité dodržovat základní pravidla pěstování. Orchidej během zimy potřebuje dostatek světla a tu správnou zálivku. Orchideje jsou původem lijány a proto jejich kořeny nepotřebují žádnou půdu. Orchideje, které máme v domácnosti se ale liší.

Některá pravidla ale zůstávají stejná. Například je dobré se vyvarovat náhlým změnám teplot, nebo se vyvarovat přílišnému zalévání. Platí, že čím jsou venku větší teploty, tak tím častěji orchidej zaléváme. Velmi důležité je také vybrat pro orchidej správnou půdu.

Jak zalévat orchidej

  1. Během zimních měsíců orchidej nepotřebuje tolik vláhy a proto je dobré ji zalévat zhruba jednou za 10 dní, jinak by se mohli začít vyskytovat plísně.
  2. Metodou zalévání, která zajistí dostatečnou vláhu je jednoduše do květináče s orchideji přidat obyčejnou kostku ledu.
  3. Když začne tát, tak dodá orchideji potřebnou vláhu a zároveň zajistí, že vody nedáte až příliš velké množství a vyvarujete se tak plísním. Velmi důležité je nejdříve kostku ledu před použitím přivést na pokojovou teplotu.

Sdílejte tenhle geniální nápad jak zalévat orchidej i s Vašimi přáteli! Určitě se jim také bude hodit!