Geniální způsob jak můžete snadno rozkvést kaktus!

Rozkvetlý kaktus se může stát krásnou dekoraci vašeho interiéru. Bohužel rozkvést ho nemusí být zrovna jednoduché a často se nám to nedaří. V dnešním článku si společně ukážeme několik jednoduchých tipů, díky kterým vám kaktus pokvete jako nikdy předtím. Budete velmi mile překvapení výsledky, kterých dosáhnete.

Mezi druhy kaktusu, které kvetou nejvíce patří rebutia, mammillaria a echinopsis. Podívejte se na tyto tipy jak správně pečovat o kaktus. Důležité je dbát na správné zavlažování, příliš s kaktusem nepohybovat a také to nepřehánět s hnojivy.

Tipy jak rozkvést kaktus

  1. Jedním ze způsobů, jak kaktus rozkvést je snížením teploty. Během zimních měsíců směřují kaktusy všechnu energii ke kvetení  a proto je dobré je umístit na vhodné místo se sníženou teplotou.

  2. Je také důležité ke kaktusu přistupovat opravdu velmi opatrně. Kaktus velmi špatně snáší změny a proto je dobré nechávat rostlinu na jednom místě co nejdelší dobu a nepřemístovat jí.
  3. Dále je také důležité to nepřehánět s hnojivy. Kaktus je pouštní rostlina a proto stačí ji hnojit zhruba 3x během vegetačního období.
  4. Velmi důležité je kaktus příliš nezalévat a to obzvláště během zimních měsíců, jinak by mohl začít hnít. Během zimy zaléváme jednou za tři týdny.

Sdílejte tyhle geniální nápady jak rozkvést kaktus i s Vašimi přáteli! Určitě se jim také bude hodit!