Geniální způsob jak využít banánovou slupku jako hnojivo pro pokojové rostliny!

Odkvetla vám orchidej? Hledáte domácí hnojivo? Tak to se vám bude líbit dnešní článek. Ukážeme si, jak můžete využít obyčejnou banánovou slupku jako velmi účinné domácí hnojivo. Banány máme rádi asi všichni a jsou součásti vyvážené zdravé stravy. Tělu dodávají minerály a vitamíny.

Tyto prospěšné látky mohou banány dodávat i pokojovým rostlinám. Banánová slupka obsahuje fosfor, vápník, železo i hořčík. Obyčejná banánová slupka vám navíc může pomoci ochránit pokojové rostliny od škůdců. Podívejte se jak ji využít jako účinné hnojivo.

Jak využít banánové slupky jako hnojivo

  1. Pro začátek je velmi důležité banánovou slupku důkladně umýt. Namočíme ji do roztoku vody a jedlé sody a necháme chvíli odležet.
  2. Omytou banánovou slupku dáme vysušit a rozdrtíme ji. Nyní ji nasypeme přímo do květináče ke stonkům.
  3. Můžete je použít jako hnojivo pro pivoňky, muškáty, orchideje, nebo růže. Během jara můžete využít slupky také na vaší zahrádce, kde vám také pomohou zbavit se škůdců.

Banánová voda

  1. Z banánových slupek si také můžete připravit banánovou vodu, kterou využijete jako hnojivo. Slupky namočíme do převařené vody, uzavřeme a necháme tři dny odležet.
  2. S banánovou vodou rostliny nepřeléváme a hnojivo využíváme zhruba 1-2x za měsíc.

Sdílejte tenhle geniální nápad, jak využít banánové slupky jako hnojivo i s Vašimi přáteli! Určitě se jim také bude hodit!