Osvědčené tipy jak pečovat o vánoční hvězdu, aby na Vánoce krásně kvetla!

Vánoční hvězda se může stát překrásnou dekorace během svátků. Je ale také velmi důležité o ní správně pečovat. V dnešním článku si ukážeme, že péče o vánoční hvězdu nemusí být vůbec složitá. Stačí, když budete dodržovat několik základních pravidel a pokvete vám jako nikdy předtím.

Je důležité ji dodat správnou zálivku, vybrat správné místo a také je dodat potřebné živiny k tomu aby se krásně kvetla. Podívejte se na těchto několik jednoduchých tipů a uvidíte, že budete překvapení výsledky, kterých dosáhnete.

Jak pečovat o vánoční hvězdu

 1. Vhodné místo 
  Je dobré vybrat místo mimo okolí topení a dodržovat teplotu v místnosti okolo 20 stupňů. Vánoční hvězdě nesvědčí chlad a proto je vhodné se vyvarovat příliš nízkým teplotám. Během zimy ji raději nenechávejte v blízkosti oken.
 2. Hnojivo 
  Většina rostlin potřebuje nějaký druh hnojiva a jinak tomu není ani u vánoční hvězdy. Můžete si vytvořit domácí hnojivo jen z banánové slupky. Stačí vyvařit několik banánových slupek, scedit vodu a hnojivo je hotové. Slupky dodají rostlině dostatečné množství hořčíku a draslíku.

 3. Zalévání 
  Je velmi důležité vánoční hvězdu pravidelně zalévat a zároveň si dávat pozor na to, abychom ji nepřelili. Vlhkost je při pěstování této rostliny velmi důležitá.
 4. Světlo
  Tahle rostlina kvete od půlky listopadu do února. Dobu kvetení je možné prodloužit, díky dostatečnému vystavení světlu. Během podzimu je ale dobré ji skladovat 1/2 dne ve tmě a druhou částí dne na světle. Tuto metodu praktikujeme jen během podzimu a nikdy ji nevystavujeme přímému slunečnému svitu.

Sdílejte tenhle geniální nápady jak pečovat o vánoční hvězdu s Vašimi přáteli! Určitě se jim také bude hodit!