Osvědčené tipy jak správně pečovat o vánoční kaktus! Pokvete jako nikdy předtím!

V dnešním článku si společně ukážeme, jak můžete pečovat o vánoční kaktus, aby kvetl jako nikdy předtím. Jeho pěstování je velmi snadné a proto je mezi lidmi tak moc oblíbený. Stačí dodržovat několik jednoduchých kroků a krásně vám pokvete. Je také dobré ho během zimy nepřesouvat, protože si často zvykne na jedno místo.

Vánoční kaktus se může stát krásnou ozdobou vašeho interiéru a pečovat o něj vám nezabere příliš velké množství vašeho času. Podívejte se na další tipy, díky kterým vám vánoční kaktus během zimy krásně pokvete. 

Tipy na pěstování

  1. Během letních měsíců je dobré zalévat velmi často. V tomto období je také vhodné používat účinná hnojiva.
  2. Během podzimu hnojení kaktusu výrazně omezíme a když začne kvést, tak začínáme opět častěji zalévat. V noci je dobré dodržovat teplotu 15 stupňů a přes den okolo 20 stupňů.
  3. V zimě kdy začíná kvést je dobré používat zálivku jednou za čtrnáct dní a teplota v místnosti by neměla přesáhnout 21 stupňů. 
  4. Vánoční kaktus může být náchylný na plíseň a když přestává kvést, tak mohou být na vině shnilé kořeny. V takovém případě je vhodné kaktus přesadit, když stále kvete tak přesazujeme jednou za tři roky. 
Sdílejte tyhle geniální tipy jak pěstovat vánoční kaktus i s Vašimi přáteli! Určitě se jim také bude hodit!