Už není potřeba ocet! Tahle surovina vyčistí celou pračku a zbaví ji nepříjemného zápachu!

Každá pračka potřebuje jednou za čas vyčistit, abychom se vyhnuli nepříjemnému zápachu. Na čištění pračky ale nepotřebujete chemické čistící prostředky z obchodu. Vše co budete potřebovat je jedna ingredience, kterou už jistě máte doma.

Když z pračky začne být cítit nepříjemný zápach, tak se jedná o znamení, že je pračku potřeba důkladně vyčistit a právě k tomu nám pomůže obyčejná kyselina citronová. Určitě jste už slyšeli o čištění pračky octem, pokud jste s touto metodou neměli příliš velké úspěch, tak vyzkoušejte kyselinu citronovou.

Jak vyčistit pračku díky kyselině citronové

  • 1 hrnek kyseliny citronové

Postup

  1. Kyselinu citronovou nasypeme přímo do bubnu pračky a spustíme program na nejvyšší teplotu. Když program dojde, tak ho spustíme znovu.
  2. Tentokrát však jen s vodou. Zbavíme se tak zbytků kyseliny citronové. Pračka by nyní měla být krásně čistá bez nepříjemného zápachu.

Jak vyčistit pračku díky jedlé sodě

  • 2 balení jedlé sody

Postup

  1. Jedlou sodu opět nasypeme přímo do bubnu pračky a spustíme prací program. Jak sami vidíte, tak celý postup je opravdu jednoduchý.
  2. Pokud chcete udržet vaší pračku dlouhodobé čistou a bez nepříjemného zápachu, tak přidávejte jedlou sodu do pračky pravidelně.

Sdílejte tenhle geniální nápad, jak vyčistit pračku i s Vašimi přáteli! Určitě se jim také bude hodit!