5 geniálních nápadů jak účinně vyčistit dlaždice bez čistících prostředků – stačí Vám jedlá soda!

Dnes už dávno není moderní čistit domácnost nebezpečnými chemikáliemi. Celý svět již ví, že úklid může proběhnout i přírodní cestou, která nepoškozuje lidské zdraví. Pokud máte děti, nebo domácí mazlíčky, mělo by Vás šetrné čištění domácnosti zajímat o to víc.

Dnes si ukážeme geniální čištění podlah a podlahových dlaždic. Uvidíte, že výsledek a zářivá čistota Vás mile překvapí. Vše je levnější a efektivnější.

Tipy jak rozkvést muškáty

  1. ½ hrnku jedlé sody rozpusťte ve 3 litrech teplé vody. Poté vytřete podlahu.
  2. Ocet napomáhá i od velmi znečištěných dlaždic. Namočte do octa houbu a vydrhněte dlaždice. Pokud špína zůstává, přisypte jedlou sodu a vytvořte pastu. Poté vydrhněte kartáčem.
  3. Dlaždice důkladně posypte solí, nechejte chvíli odstát a poté otřete vlhkou houbou. Nechte takto přes noc, poté ráno otřete čistým vlhkým hadříkem. Sůl absorbuje vlhkost, zabraňuje tvorbě plísní a dezinfikuje.
  4. Kyselina citronová pomáhá zbavit nečistot a je také účinná proti plísním. Dlaždice otřete kyselinou citronovou a poté otřete vlhkým hadříkem. Pokud není sama o sobě dostatečně účinná, smíchejte ji s jedlou sodou.
  5. Čištění párou je velmi účinný dezinfekční prostředek a lze jej mísit s jakoukoli z výše uvedených metod.

Sdílejte tyhle geniální nápady jak vyčistit dlaždice i s Vašimi přáteli! Určitě se jim také budou hodit! 

zdroj: tudasfaja.com